Demakijaż twarzy

Pokazywanie 1 - 30 z 30 przedmiotów

Demakijaż podstawą pielęgnacji

Demakijaż twarzy stanowi podstawę codziennej pielęgnacji cery, ponieważ nie tylko usuwa z niej kosmetyki kolorowe, lecz także nagromadzone w ciągu dnia osady, zanieczyszczenia, kurz. Oczyszcza ujścia gruczołów łojowych (pory), dzięki czemu zapobiega powstawaniu niedoskonałości i zapewnia skórze równowagę. W efekcie stanowi istotny punkt w walce ze starzeniem się skóry, ponieważ zanieczyszczona twarz szybciej się starzeje. Co ważne, cera powinna być oczyszczana zarówno wieczorem, jak i rano, ponieważ przez noc również mogą się na niej gromadzić różne osady.

Kosmetyki do demakijażu

W tej grupie kosmetyków występuje istotny podział na produkty do twarzy oraz produkty do oczu i ust. Oczywiście wiele z nich ma uniwersalne działanie i może być stosowana do wszystkich wymienionych partii, ponieważ zawiera łagodne składniki aktywne. Trzeba jednak pamiętać, że naskórek wokół oczu jest kilka razy cieńszy niż na pozostałych częściach twarzy, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki dedykowane konkretnie do demakijażu oczu. Wtedy uchronimy się przed podrażnieniami, a do demakijażu twarzy będziemy mogli użyć produktów, które z łatwością poradzą sobie ze zmyciem mocniejszych produktów.

Jaki produkt wybrać?

Kosmetyki do demakijażu są dostępne w różnych formach. Ich wybór zależy przede wszystkich od indywidualnych preferencji oraz od rodzaju cery. Najpopularniejsze są płyny, szczególnie płyny micelarne, oraz mleczka. Płyny z reguły mają lekką, nieobciążającą konsystencję, natomiast mleczka często zawierają składniki nawilżające polecane do pielęgnacji cery suchej. Do wyboru są także żele, zwykle dedykowane cerze tłustej i trądzikowej, oraz pianki, które są bardzo delikatne i nie podrażniają skóry. Rośnie także popularność olejków, które skutecznie zmywają wszystkie, nawet wodoodporne kosmetyki.

Jak wykonywać? Delikatnie i dokładnie!

Poprawny demakijaż twarzy powinien być delikatny. Zbyt mocne ruchy mogą wywołać podrażnienie i rozciągnąć ją, co przyspieszy pojawienie się oznak starzenia. Skórę należy oczyszczać dokładnie, dopóki wacik nie będzie czysty, a na koniec zawsze należy zastosować tonik, aby przywrócić właściwy poziom pH.