Szczotki do rozczesywania włosów

Pokazywanie 1 - 45 z 157 przedmiotów

Szczotka do rozczesywania włosów

Szczotka do rozczesywania włosów, której używamy na co dzień ma bardzo duże znaczenie dla ich kondycji. Źle dobrana może być zbyt agresywna i powodować mechaniczne uszkodzenia włókien jak chociażby łamliwość i kruchość. Najlepsza będzie taka, która nie będzie ich ciągnąć ani wyrywać, tylko delikatnie i bezboleśnie rozplątywać. Takie właściwości mają szczotki z naturalnym włosiem, szczególnie dzika, np. z serii Lussoni by Tools For Beauty. Włosie dzika domyka łuski, dzięki czemu świetnie wygładza pasma i dodaje im blasku. Nie powoduje także ich elektryzowania się, dlatego doskonale sprawdza się w szczotkach do rozczesywania długich włosów. Można wybrać same włókna naturalne lub połączone z syntetycznym. W przypadku samych syntetycznych warto wybierać takie z miękkimi i elastycznymi igiełkami, aby nie podrażnić skóry głowy.

Jak poprawnie rozczesywać włosy?

Czeszemy się codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie. Wyjątek stanowią kręcone pasma, które zaleca się czesać tylko po myciu, gdy są wilgotne. Suche prawdopodobnie stałyby się spuszone i straciły swoją sprężystą strukturę. Rozczesywanie należy zawsze zaczynać od dołu, czyli od końcówek. W przeciwnym razie, jeśli między pasmami występują jakieś kołtuny, istnieje ryzyko ich większego splątania. Potem stopniowo przenosimy się ku górze i przeczesujemy coraz większe pasma aż do nasady włosów. Podczas całego procesu trzeba być delikatnym, ponieważ nawet najlepsze akcesoria mogą osłabić lub uszkodzić włókna, gdy są niewłaściwie używane.

Problem długich włosów – plątanie się

Największym problemem długich fryzur jest skłonność do plątania się. Wynika to zwykle z porowatości włókien, ponieważ rozchylone łuski zahaczają o siebie i w efekcie tworzą kołtuny. Rozczesując kołtun należy podzielić go na mniejsze części i delikatnie przeczesywać od dołu. W razie potrzeby można nałożyć na niego odrobinę olejku lub serum, aby wygładzić go i zapewnić lepszy poślizg. Jak będzie więc najlepsza szczotka do rozczesywania długich włosów? Rekomendujemy dużą i szeroką typu paddle, która ma igiełki ułożone w równe rzędy i prostokątny kształt. Dzięki temu łatwo dociera do wszystkich pasm, również tych znajdujących się pod spodem. Jeśli plątanie stanie się bardzo uciążliwe jest to znak, że włókna nie otrzymują odpowiedniego nawilżenia i dlatego ich powierzchnia jest nierówna. Należy im wtedy zapewnić intensywną kurację nawilżającą przy pomocy masek, odżywek i olejków.

Szczotka do rozczesywania mokrych włosów

Czesanie mokrych lub wilgotnych pasm jest kwestią sporną, ponieważ to właśnie wtedy włókna są najbardziej narażone na uszkodzenia. Raczej odradzamy dokładne czesanie ich zaraz po umyciu i osuszeniu ręcznikiem. Najlepszym wyjściem jest odczekanie aż włosy w większości wyschną same. Później warto nałożyć na nie produkt zwiększający ich podatność na modelowanie (np. serum lub olejek) i przeczesać je palcami, aby nadać im odpowiedni kierunek. Wyjątek stanowią kręcone pasma, które zaleca się rozczesać, gdy są wilgotne. Najlepsza będzie wtedy szczotka do rozczesywania włosów o luźno ułożonych igiełkach lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.