Róże

Pokazywanie 1 - 34 z 34 przedmiotów

Róż do policzków

Dla jednych kosmetyk niezbędny do codziennego makijażu, dla innych taki, po który rzadko sięgają. Róż do policzków jest kontrowersyjnym produktem – wiele osób obawia się nieestetycznego efektu rodem z dawnych epok. W rzeczywistości nie ma się czego obawiać! Delikatne podkreślenie policzków kolorem może im dodać świeżości, promienności i dać bardzo naturalny efekt. Warunek jest jeden – odcień musi być subtelny, zbliżony do naturalnych rumieńców i koloru ust.

Nie dla każdego?

To zdecydowanie mit! Do twarzy pasują delikatne kolory imitujące rumieńce. W zależności od karnacji świetnie sprawdzą się odcienie różu lub brzoskwini w ciepłej lub chłodnej tonacji. Nawet jeśli masz cerę wrażliwą, naczynkową, skłonną do zaczerwienień możesz stosować go w codziennym makijażu – w końcu nie używamy go samodzielnie, tylko na odpowiednio przygotowaną, ujednoliconą skórę po nałożeniu podkładu i korektora do twarzy.

Jak nakładać róż na policzki?

Róż ma najczęściej prasowaną lub wypiekaną formułę. Należy go nakładać specjalnym pędzlem, najlepiej z zaokrąglonym lub skośnie ściętym włosiem. Włosie powinno być dość puchate, dzięki czemu rozprowadzenie i roztarcie produktu będzie łatwiejsze. Dla lubiących nakładać kosmetyki palcami polecamy te o kremowej konsystencji. Klasyczna zasada mówi, żeby aplikować róż na policzki w najbardziej wypukłych podczas uśmiechu partiach. Ważne jednak, aby nakładać go w małych ilościach i dobrze rozetrzeć w kierunku skroni. Wtedy efekt na pewno nie będzie przesadzony.

Draping – konturowanie twarzy różem

W ostatnich latach popularny stał się draping, czyli metoda konturowania twarzy poprzez stosowanie różu w kilku odcieniach. Analogicznie jak w przypadku innych metod konturowania zasady są proste – należy dobrać kilka produktów o podobnej tonacji. Mogą do tego posłużyć gotowe paletki do makijażu. Najciemniejszy kolor nakładamy pod kości policzkowe (tak samo jak bronzer). Średni na szczyty policzków, boki czoła i szyi. Z kolei najjaśniejszym (podobnie jak rozświetlaczem) można podkreślić skronie, podbródek, a nawet łuk brwiowy. Do tego makijażu wystarczą też dwa kolory kosmetyku, ponieważ można je mieszać ze sobą, aby uzyskać pośredni odcień.