Depilacja

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 22 z 22 przedmiotów

Depilacja twarzy i ciała

Usuwanie zbędnego owłosienia stało się jednym z podstawowych zabiegów stosowanych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Gładka skóra nie tylko prezentuje się ładnie i estetycznie, lecz także ułatwia działanie produktów nakładanych na skórę takich jak m. in. dezodoranty, balsamy. Samodzielnie w domu najczęściej korzystamy z metod mechanicznych, czyli usuwania owłosienia maszynką do golenia. Popularne są także metody chemiczne, czyli produkty do depilacji typu kremy i pianki. Ich największym atutem jest bezbolesność, są też delikatniejsze dla skóry, dlatego niosą mniejsze ryzyko podrażnień. Niestety obydwie wspomniane metody dają krótkotrwałe efekty i muszą być często powtarzane.

Kosmetyki do depilacji

Jedną z najpopularniejszych metod, która jest stosowana zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym jest depilacja woskiem. W drogeriach dostępne są plastry z woskiem na zimno, które wystarczy rozgrzać w dłoniach, jednak wygodniejszy w użytku jest wosk na ciepło. Nakłada się go przy pomocy szpatułki, więc usuwanie włosków jest bardziej precyzyjne. Świetnie sprawdzi się zarówno do mniejszych, jak i większych partii skóry. Wśród preparatów do depilacji dostępnych jest wiele rodzajów preparatów, które różnią się składnikami i zapachem, m. in. naturalny, azulenowy, czekoladowy, waniliowy. Do zabiegu w domu świetnie sprawdzą się miękkie woski w rolce, ponieważ są łatwe i szybkie w aplikacji oraz niosą mniejsze ryzyko rozlania i zabrudzeń powierzchni. Po zabiegu możesz cieszyć się gładką skórą nawet do 3-4 tygodni, jeśli Twoje włoski są cienkie i delikatne.

Akcesoria niezbędne do zabiegu

Na początek należy zaopatrzyć się w podgrzewacz. Wosk twardy jest bezpaskowy, natomiast do zabiegu z użyciem wosku miękkiego niezbędne są paski do depilacji. Na rynku dostępne są paski wykonane z bawełny lub flizeliny (włókniny). Kosmetyk do depilacji nakłada się drewnianymi szpatułkami. Na koniec zabiegu warto zastosować oliwkę, która złagodzi podrażnienia oraz pomoże usunąć resztki preparatów ze skóry.