Depilacja

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 20 z 20 przedmiotów

Depilacja twarzy i ciała - usuwanie owłosienia

Jedwabiście gładka skóra jest pożądana przez wiele osób. Usuwanie zbędnego owłosienia stało się jednym z podstawowych zabiegów stosowanych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Gładka skóra nie tylko prezentuje się ładnie i estetycznie, lecz także ułatwia działanie produktów nakładanych na skórę, takich jak m. in. dezodoranty, antyperspiranty i balsamy. Samodzielnie w domu często korzystamy z metod mechanicznych, czyli usuwania owłosienia maszynką do golenia.

Usuń zbędne owłosienie - krem do depilacji ciała i depilacji twarzy

Popularne są także metody chemiczne, czyli używanie produktów do depilacji typu kremy i pianki. Skutecznie usuwają one owłosienie jednak nie na długo. Z tego powodu zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Depilację można wykonać także woskiem do depilacji. Regularne używanie go sprawia, że włosy odrastają zdecydowanie słabsze i w mniejszych ilościach. Jest to zabieg bardzo popularny wśród kobiet, chociaż korzysta z niego również coraz więcej mężczyzn.

 

Kosmetyki do depilacji skóry wrażliwej

Jedną z najpopularniejszych metod, która jest stosowana zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym jest depilacja woskiem. W drogeriach dostępne są plastry z woskiem na zimno, które wystarczy rozgrzać w dłoniach, następnie przykleić na skórę, którą chcemy wydepilować. Kolejnym krokiem jest ich oderwanie zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Wygodny w użytku jest wosk na ciepło. Nakłada się go przy pomocy szpatułki, więc usuwanie włosków jest bardziej precyzyjne. Świetnie sprawdzi się zarówno do mniejszych, jak i większych partii skóry.

Wśród preparatów do depilacji dostępnych jest ich wiele rodzajów wosków, które różnią się składnikami i zapachem, m. in. naturalny, azulenowy, czekoladowy, waniliowy. Do zabiegu w domu świetnie sprawdzą się miękkie woski w rolce, ponieważ są łatwe i szybkie w aplikacji oraz niosą mniejsze ryzyko rozlania i zabrudzeń powierzchni.

 

Wosk do depilacji dostępny jest w różnych odsłonach

Klienci Trena.pl mogą wybierać spośród różnych rodzajów wosku. Dostępne są woski do: delikatnej skóry, o różanym zapachu, aloesowy, z olejkiem arganowym, masłem shea, o zapachu cappuccino, do wszystkich rodzajów skóry, waniliowy, a nawet czekoladowy. Można dobrać ten produkt tak, aby idealnie odpowiadał naszym potrzebom.

 

Woski do depilacji są bezpiecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków. Dostępne w naszym sklepie woski charakteryzują się wysoką wydajnością. Podczas użycia poza pozbyciem się niechcianego owłosienia, nawilżają i odżywiają skórę. Dzięki szerokiej rolce typu roll-on umożliwiają równomierne rozprowadzenie wosku. Woski do depilacji są produktami łagodnymi, pozostawiają skórę miękką i gładką.

Przed zabiegiem depilacji woskiem skórę należy najpierw oczyścić i odtłuścić, a następnie bardzo dokładnie osuszyć.

 

Akcesoria niezbędne do zabiegu

Aby wykorzystać do depilacji wosk na początek należy zaopatrzyć się w specjalny, dostępny w naszym sklepie, podgrzewacz do wosku. Urządzenie to podgrzewa wosk w bardzo szybkim tempie, a następnie utrzymuje go w stałej temperaturze. Podgrzewacz do wosku sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach kosmetycznych. Ze względu na to, że jest bezpieczny i łatwy w użyciu polecany jest do podgrzewania wosku dla każdego typu skóry. Podgrzewacz do wosku podgrzewa produkt do temperatury 37-38 stopni Celsjusza.

Wosk twardy jest bezpaskowy, natomiast do zabiegu z użyciem wosku miękkiego niezbędne są paski do depilacji. Na rynku dostępne są paski wykonane z bawełny lub flizeliny (włókniny).

Wosk do depilacji nakłada się również dostępnymi w naszym sklepie drewnianymi szpatułkami. Wykonane one są z naturalnego drewna. Idealnie sprawdzają się w nakładaniu ciepłego wosku. Są lekkie, wygodne i poręczne w użytku. Doskonale sprawdzają się przy dużych partiach ciała. Występują zarówno w dużych, jak i małych rozmiarach.

 

Paski do depilacji ciała

Popularnym produktem wykorzystywanym podczas depilacji ciała są paski do depilacji, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzają się podczas zabiegów depilacji woskiem na mniejszych partiach ciała. Wykorzystywane są zarówno podczas zabiegów domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach. Paski do depilacji są delikatne dla skóry. Wykonane są z wytrzymałego materiału, a podczas użytku nie pozostawiają włókien na skórze.

 

Do czego można wykorzystać metodę depilacji woskiem?

Depilację woskiem można przeprowadzić na różnych częściach ciała – do depilacji pach, nóg, rąk, ramion, pachwin, głębokiego bikini, a także wąsika.

Wosk do depilacji nakłada się na włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu produkt dogłębnie je otula i pozwala na ich usunięcie wraz z cebulkami.

Na koniec zabiegu depilacji woskiem warto zastosować oliwkę, która złagodzi podrażnienia oraz pomoże usunąć resztki preparatów ze skóry. Po zabiegu możesz cieszyć się gładką skórą nawet do 3-4 tygodni.

Depilację woskiem powinno wykonywać się raz w miesiącu, aby utrzymać efekt jedwabiście gładkiej skóry. Jeśli wykonujemy depilację woskiem w okresie letnim niezbędne jest używanie kosmetyków z filtrami, aby ochronić skórę. Ponadto zawsze warto jest pamiętać o nawilżeniu skóry po tego typu zabiegach.