Ampułki i kuracje do włosów

Pokazywanie 1 - 45 z 148 przedmiotów

Kuracje do włosów

Kuracje to specjalne kosmetyki, które mają mocno skoncentrowaną formułę, dzięki czemu pozwalają zwalczać problemy włosów i skóry głowy. Świetnie pomogą na doraźne problemy takie jak np. osłabienie, przesuszenie lub wypadanie pasm. Większość z nich najlepsze efekty przynosi przy systematycznym stosowaniu. Kuracje uzupełniają działanie innych kosmetyków, dlatego zaleca się stosować je wraz z pozostałymi produktami z tej samej serii. W naszej ofercie znajdziesz ich różne rodzaje:

  • kremowe, podobne konsystencją do odżywek i masek,

  • spraye o lekkich, nieobciążających formułach,

  • kuracje do skóry głowy z precyzyjnym aplikatorem.

Ampułki do włosów

Ampułki również mają skoncentrowaną formułę i służą do zwalczania konkretnych problemów włosów i skóry głowy. Wyróżnia je wygodne opakowanie, ponieważ zazwyczaj jedna ampułka jest przeznaczona na jedną aplikację. W naszym sklepie dostępne są zarówno zestawy, jak i pojedyncze produkty, które mogą posłużyć jako testery. Wiele z nich można łączyć z innymi produktami (np. maskami), aby wzbogacić ich działanie pielęgnacyjne. Jedne z najpopularniejszych na rynku fryzjerskim – ampułki Kerastase – są dedykowane do użytku z boosterem, który wzmacnia ich właściwości odżywcze.

Jak dobrać produkt?

Kosmetyki specjalne powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju i potrzeb włosów. Do zniszczonych pasm najlepsze będą kuracje regenerujące i odbudowujące, do farbowanych – zapewniające ochronę koloru i wzmocnienie pasm, do wypadających – zagęszczające, przeciw wypadaniu włosów, np. ampułki L’Oreal. Część produktów, w szczególności kuracji, jest dedykowana do wszystkich typów pasm. Mają bardziej uniwersalne działanie i wyróżniają je inne walory, np. bogate kompozycje zapachowe.

Jak stosować kuracje i ampułki?

W stosowaniu kosmetyków o skoncentrowanych formułach najważniejsza jest systematyczność. Jeśli borykasz się z przerzedzeniem pasm i zaczniesz stosować ampułki na wypadanie włosów, poprawę gęstości fryzury zauważysz dopiero po kilku tygodniach stosowania. Kosmetyki specjalne są zwykle przewidziane na dłuższy okres stosowania, jednak warto uzbroić się w cierpliwość, aby przywrócić fryzurze zdrowy wygląd i dobrą kondycję.