Kosmetyki do brody

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 101 przedmiotów

Z zarostem czy bez?

Moda na noszenie zarostu wróciła i cieszy się ogromną popularnością, dlatego na ulicach widzimy coraz więcej brodaczy. Wielu panom to zdecydowanie pasuje i dodaje charakteru. Mimo to nadal widoczny jest podział na mężczyzn, którzy go uwielbiają i tych, którzy wolą klasyczny wygląd z gładko ogoloną skórą twarzy. Na styku obu grup są zwolennicy tzw. trzydniowego zarostu. Bez względu na to czy zwykle nosisz zarost, czy też nie, twarz wymaga regularnej pielęgnacji, która zapewni jej odpowiednie nawilżenie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak pielęgnować zarost?

Broda zmienia rysy twarzy i jest w stanie całkowicie odmienić wygląd. Oczywiście najlepiej wygląda, gdy jest zadbana i bujna, a to zapewnią odpowiednie kosmetyki do brody. Podobnie jak w przypadku pielęgnacji włosów podstawę stanowi systematyczne oczyszczanie. W naszym sklepie dla brodaczy znajdziecie żele i szampony do brody, które pozwolą oczyścić ją z kurzu, zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków. Szampon najlepiej stosować codziennie wieczorem, szczególnie przy gęstym i długim zaroście. Przez cały dzień na włosach zbierają się osady, które trzeba usunąć. Podczas wmasowywania produktu ważne jest dotarcie również do skóry, aby dokładnie oczyścić z martwego naskórka i ochronić przed zatykaniem porów.

Produkty do brody to także olejki i serum zwykle wzbogacone o naturalne olejki, np. arganowy, migdałowy, jojoba. Są to podstawowe kosmetyki do pielęgnacji brody, które działają podobnie do kremów do twarzy. Nawilżają, odżywiają i zmiękczają zarost, a dodatkowo nadają mu przyjemny zapach na cały dzień.

Kosmetyki do stylizacji brody

W sklepach dla brodaczy jednymi z najważniejszych produktów są te do modelowania zarostu. Wygląd i struktura włosów na twarzy znacznie różni się od włosów na głowie – wie o tym każdy mężczyzna. Są one znacznie sztywniejsze, często niesforne, odstające w różne strony oraz skłonne do puszenia się. Odpowiednie kosmetyki do brody takie jak wosk czy balsam pozwalają go ułożyć i okiełznać. Zazwyczaj zawierają składniki podobne do tych w woskach do stylizacji włosów, czyli np. wosk pszczeli, wosk candelilla czy masło shea, które zwiększają ich podatność na układanie. Produkty stylizujące dobrze chronią też zarost przed czynnikami zewnętrznymi.

Golenie bez podrażnień

Dla mężczyzn preferujących gładką skórę twarzy podstawą są kosmetyki do golenia. Powszechnym problemem wielu panów są podrażnienia po goleniu objawiające się zaczerwienieniem, swędzeniem, wysypką. W przypadku wrażliwej skóry dobrym rozwiązaniem może się okazać zmiękczający krem przed goleniem, który przygotuje ją do zabiegu. Ważny jest także wybór odpowiedniego produktu do golenia. W tej grupie dostępne są różne konsystencje kosmetyków – pianki, kremy, mydła, żele. Wybór zależy głównie od własnych preferencji, natomiast ważne, aby podczas golenia poślizg maszynki był łatwy i nie powodował napięcia ani dyskomfortu. Dodatkowo na zakończenie zabiegu warto zastosować łagodzący balsam po goleniu, który koi i wycisza skórę.