Bazy pod cienie

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 2 z 2 przedmiotów

Baza pod cienie

Baza pod cienie do powiek to podstawa trwałego makijażu oczu. Zapobiega wszystkim problemom, które powodują, że wygląda on nieestetycznie – osypywaniu i rozmazywaniu się cieni, blaknięciu kosmetyków lub ich zbieraniu się w załamaniu powieki. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, sypkie i prasowane produkty mają tendencję do osadzania się w załamaniach skóry, szczególnie za sprawą naturalnej mimiki twarzy. Po drugie, często na skórze ujawnia się sebum i tworzy tłusty film, który sprawia, że makijaż blednie lub całkowicie znika.

Jak wybrać najlepszą bazę pod cienie?

Dobra baza pod cienie do powiek powinna spełniać kilka funkcji:

  • Utrwalać makijaż tak, aby utrzymał się w niezmienionej postaci nawet przez kilkanaście godzin,
  • Podbijać kolor stosowanych kosmetyków, nawet jeśli są utrzymane w neutralnej tonacji,
  • Zapobiegać osypywaniu, rozmazywaniu i zbieraniu się produktów w załamaniach powiek.

Najlepsza baza pod cienie łączy te wszystkie właściwości. Wybierając kosmetyk dla siebie warto zwracać uwagę na to, aby miał cielisty, jednolity kolor oraz łatwą w aplikacji formę. Gdy rezultaty nie będą zadowalające warto testować kolejne produkty. Co ważne, często cena nie jest wyznacznikiem skuteczności produktu. Ma on być najlepszy dla Ciebie, co nie musi się wiązać z tym, że będzie drogi. Większość baz pod cienie do powiek znajduje się w słoiczku, natomiast można je spotkać także w tubce czy buteleczce z aplikatorem. Jednym z najpopularniejszych produktów z tej grupy jest baza Artdeco o aksamitnej, kremowej konsystencji wzbogacona o odżywczą witaminę E.

Kiedy ją stosować?

Za każdym razem, gdy chcesz, aby Twój makijaż oczu utrzymał się przez dłuższy czas. Jeśli malujesz oczy na co dzień, stosuj ją codziennie. Jest to lekki kosmetyk, który nie powinien obciążać ani blokować skóry, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście jest też niezbędna na specjalne okazje, gdy wykonujemy makijaż wieczorowy i stosujemy więcej kosmetyków. Poza tym świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach zewnętrznych, np. latem, gdy wysokie temperatury nie sprzyjają utrzymywaniu się makijażu.