Gąbki i aplikatory

Pokazywanie 1 - 45 z 49 przedmiotów

Najlepsze gąbki do makijażu

Gąbki do makijażu to jedne z najwygodniejszych akcesoriów do nakładania płynnych i kremowych kosmetyków do makijażu. Dzięki łagodnym, zaokrąglonym kształtom i miękkim materiałom świetnie współpracują ze skórą nie niosąc ryzyka jej podrażnień. Należy jednak pamiętać, aby bezpośrednio przed użyciem dokładnie zmoczyć je wodą i odcisnąć nadmiar. W ten sposób sprawisz, że zwiększą swoją objętość i staną się bardziej miękkie. Podkład najwygodniej nałożyć na wierzch dłoni i małymi porcjami nabierać go, a następnie ruchem stemplującym równomiernie rozprowadzać na twarzy.

W naszej ofercie znajdują się bezlateksowe gąbki do makijażu. W odróżnieniu od lateksowych nie niosą ryzyka wywołania reakcji uczuleniowych i alergicznych. Warto wspomnieć, że pędzle do podkładu nadal mają wielu zwolenników. Rekomendujemy posiadanie zarówno jednego, jak i drugiego akcesorium, ponieważ używane do nakładania tego samego produktu mogą dawać różne wykończenia.

Jaki kształt gąbki wybrać?

Najpopularniejszym kształtem gąbki do makijażu jest raindrop, czyli kropla. Jej płaskie powierzchnie boczne pozwalają szybko nałożyć podkład na większe partie twarzy, natomiast spiczasta końcówka ułatwia dotarcie do trudniej dostępnych miejsc (np. skrzydełek nosa). Kolejnym lubianym kształtem jest olive cut – nieco podobny do kropli ze skośnie ściętym dołem. Utworzona dzięki temu płaska powierzchnia pozwala na precyzyjne stemplowanie podkładu. Do wyboru jest także gruszka (pear) oraz wariacje na temat tego kształtu – gruszka z jednym ściętym boczkiem (pear cut) lub gruszka z dwóch stron zakończona spiczastymi końcówkami.

Inne rodzaje aplikatorów

Jeśli chodzi o materiał wykonania alternatywą dla lekkiej, oddychającej pianki są silikonowe gąbki do makijażu. Dzięki wykonaniu z silikonu są bardzo miękkie i plastyczne, a ich kształt jest płaski i zwykle lekko zaokrąglony. Silikonowe akcesoria wyróżnia to, że w ogóle nie chłoną kosmetyków oraz mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są więc wyjątkowo ekonomiczne, natomiast nie każdemu odpowiada charakterystyczne przyklejanie się aplikatora do skóry. Dodatkowo nie jest łatwo dotrzeć nim w trudno dostępne partie twarzy.