Oliwki i olejki do skórek

Pokazywanie 1 - 4 z 4 przedmiotów

Produkty do skórek niezbędne w pielęgnacji dłoni

Pielęgnacja dłoni obejmuje nie tylko dbanie o dobrą kondycję rąk i paznokci, lecz także pielęgnację skórek. Często mamy problem z ich nieestetycznym wyglądem. Kto nie zna uporczywego zadzierania, odstawania i odznaczania się ich? Zwykle powodem jest przesuszenie. Do utraty nawilżenia może prowadzić wiele czynników. Po pierwsze, mogą to być detergenty, których używamy podczas prac domowych, dlatego bardzo ważne jest każdorazowe zakładanie rękawiczek, które ochronią dłonie. Po drugie, mogą to być także środki kosmetyczne, które stosujemy w stylizacji paznokci. Działanie wysuszające ma np. aceton zawarty w zmywaczach, a przecież ściągając manicure (szczególnie hybrydowy) moczymy w nim paznokcie przez kilkanaście minut. Po trzecie, na ciało ma także wpływ nasza dieta i poziom niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. Dla utrzymania dobrej kondycji płytek szczególnie ważny jest skrzyp polny i witamina A.

Oliwka do skórek czy oliwka do paznokci?

Twarde skórki wokół płytek wymagają intensywnego nawilżenia i odżywienia, którą zapewnią im przede wszystkim odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Wtedy niezastąpiona jest oliwka do skórek wzbogacona o różne składniki aktywne. Zwykle są to olejki, np. arganowy, migdałowy, z awokado, słonecznikowy. Tak samo jak w przypadku produktów do pielęgnacji innych partii ciała mają one za zadanie nawilżyć, odżywić i wygładzić. W efekcie doskonale zmiękczają twarde i szorstkie skórki.

Oczywiście tego typu produkty mogą być stosowane także jako olejek do paznokci, ponieważ ich dobroczynne właściwości są bardzo uniwersalne. Takie podwójne wykorzystanie oliwki jest bardzo praktyczne – zapewnia jednoczesne nawilżenie i wzmocnienie płytek. Oliwka do paznokci stosowana regularnie dba także o ich zdrowy wygląd.

Jak i kiedy stosować?

Olejek do skórek może być stosowany bardzo często. Nie ma przeszkód, by stosować go codziennie, a jeśli chcesz zafundować sobie intensywną kurację nawilżającą nawet kilka razy dziennie. Można postarać się wyrobić sobie nawyk np. stosowania oliwki do skórek wraz z wieczorną pielęgnacją balsamem do ciała i kremem do rąk. Należy się jednak liczyć z tym, że częste natłuszczanie paznokci powoduje, że trzeba je bardzo dokładnie odtłuścić przed każdym manicure. Świetną okazją do przeprowadzenia takiej kuracji odżywczej jest przerwa w wykonywaniu hybrydy, ponieważ wtedy można wmasowywać preparaty również w płytki paznokci. Praktycznym tipem jest także wmasowanie olejku do paznokci przed ściąganiem hybrydy i moczeniem jej w acetonie, aby zapobiec ich wysuszaniu.

Kremy i balsamy nawilżające

Produkty do skórek to nie tylko oliwki, można je spotkać także w formie kremów i balsamów. Kosmetyki o kremowej konsystencji zwykle szybciej się wchłaniają, więc jest to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu lub nie lubią uczucia tłustej warstwy na dłoniach. Zamiast olejku do skórek można użyć także dowolnego kremu do rąk – wystarczy go wtedy dokładniej wmasować w okolice paznokci.