Peelingi do twarzy

Pokazywanie 1 - 26 z 26 przedmiotów

Peeling – doskonały sposób na gładką cerę

Czy Twoja skóra jest szorstka w dotyku, ma liczne nierówności, brakuje jej blasku, a gdzieniegdzie pojawiają się niedoskonałości w postaci zaskórników? To znak, że potrzebuje szybkiego złuszczenia! Zdrowa cera jest promienna, elastyczna, nawilżona i gładka. Najlepszym sposobem na wygładzenie skóry jest zastosowanie peelingu do twarzy, który usuwa obumarły naskórek. Niestety bez naszej pomocy te martwe komórki nie są w stanie samodzielnie się usunąć. Domowy zabieg trwa tylko kilka minut, a ma ogromne znaczenie w naszej pielęgnacji. Dobry peeling do twarzy nie tylko złuszcza i wygładza, lecz także delikatnie rozjaśnia i rozświetla, pobudza procesy regeneracyjne i ułatwia wchłanianie składników aktywnych ze stosowanych później kosmetyków.

Ziarnisty czy enzymatyczny?

Do wyboru są różne formy kosmetyków, a to jaki będzie odpowiedni dla nas zależy od rodzaju naszej cery. Do wrażliwej, suchej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień polecane są produkty enzymatyczne. Zazwyczaj zawierają one enzymy roślinne, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Do pozostałych typów można wybrać produkty drobnoziarniste, które złuszczają mechanicznie. Poza tym do wyboru są też pianki, żele i kremy, które często poza złuszczaniem pełnią inne funkcje pielęgnacyjne. Scruby gruboziarniste są zarezerwowane do pielęgnacji ciała.

Najlepszy peeling do twarzy oczyści i złuszczy cerę w taki sposób, że po zabiegu stanie się ona gładka, nieco jaśniejsza i bardziej promienna, ale nie będzie jej towarzyszyć uczucie napięcia czy ściągnięcia.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Skórę należy złuszczać regularnie. Częstotliwość tego zabiegu powinna być podobna do stosowania masek do twarzy, czyli najlepiej raz w tygodniu. Oczywiście jest to tylko umowna wskazówka. Trzeba obserwować swoją skórę i w razie potrzeby wykonywać peeling częściej, szczególnie gdy jest zniszczona lub mocno zanieczyszczona. Cera po peelingu jest bardziej podatna na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, więc złuszczanie warto połączyć z użyciem maski, serum i kremu do twarzy.