Polerki do paznokci

Pokazywanie 1 - 35 z 35 przedmiotów

Polerka do paznokci

Jest to, obok pilnika, jedno z najważniejszych akcesoriów do manicure. Stosuje się ją zarówno podczas przygotowań do zabiegu, jak i później, podczas zdejmowania hybrydy, żelu lub akrylu. Jej głównym zadaniem jest wyrównanie i wygładzenie płytki, jednak w sposób bezpieczny, nie naruszając jej struktury. Zwykle stosuje się ją na etapie matowienia przed nałożeniem manicure. Polerki do paznokci mają charakterystyczną, miękką budowę. Ich rdzeń stanowi twarde, sztywne tworzywo, natomiast na wierzchu są pokryte grubą warstwą gąbki. Dzięki temu ich powierzchnia jest elastyczna oraz nie powoduje dużego nacisku na płytki podczas użytkowania.

Polerka do paznokci a pilnik

Polerki do paznokci najczęściej występują w gradacji 100/180, czyli są dwustronne. Jedna strona jest średnio-, a druga drobnoziarnista. Gradacja 100/180 jest również najczęstszą dla pilników, jednak te nie zawierają gąbki, więc są dużo cieńsze i twardsze. Stosuje się je głównie do modelowania krawędzi płytek, ponieważ dla ich powierzchni mogą być zbyt inwazyjne. Polerka do paznokci jest przeznaczona właśnie do wygładzania płytek, a nie do nadawania kształtu. Świetnie sprawdza się do usunięcia nierówności po zdjęciu hybrydy czy wyrównania rozdwajającego i zadzierającego się paznokcia. Jej najpopularniejszy kształt to łódka, która jest bardzo wygodna i poręczna, jednak można ją znaleźć także w kształcie banana, trapezu czy prostym.

Blok polerski

Blok polerski ma kształt prostopadłościanu. W odróżnieniu od wcześniej opisanych akcesoriów występuje w różnych gradacjach. Jeśli mówimy o gradacjach 180 i 240, wtedy bloczek polerski jest przeznaczony głównie do matowienia płytek przed nałożeniem manicure. Gładka powierzchnia stanowi idealną podstawę i sprawia, że nałożona baza, lakier i top mają lepszą przyczepność i dłużej się trzymają. Dotyczy to zarówno manicure hybrydowego, żelowego, jak i tradycyjnego. Bloczek do paznokci świetnie sprawdzi się też do usuwania pozostałości po zdjęciu hybrydy, a także do niwelowania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu. Gradacja 320 jest nieco delikatniejsza, aczkolwiek nadal można jej użyć do zmatowienia powierzchni przed nałożeniem manicure. Blok polerski jest wykonany z lekkiej gąbki, dzięki czemu przy odpowiednim stosowaniu ryzyko naruszenia struktury płytki jest małe. Jeśli jego gradacja wynosi 400 lub więcej (nawet do 4000) przyjmuje się, że wtedy jego główną funkcją jest nabłyszczenie. Nie będzie ona w stanie wygładzić nierówności tak jak wcześniej wymienione gradacje.

Jak i kiedy stosować polerkę do paznokci?

Podsumowując, polerkę do paznokci można stosować do matowienia, wygładzania lub nabłyszczania płytek zarówno na etapie przygotowywania do nałożenia manicure, jak i podczas jego usuwania. Przed jej użyciem należy się upewnić, że paznokcie są suche, ponieważ wilgotne będą narażone na uszkodzenia. Dodatkowo warto równomiernie rozkładać nacisk i nie koncentrować się zbyt długo na jednej partii. Jeśli stosujemy ją przed nałożeniem lakieru trzeba wygładzić także okolice skórek i partie blisko krawędzi, ponieważ tutaj najczęściej dostaje się powietrze i w efekcie lakier odpryskuje.