Termoochrona włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 46 przedmiotów

Termoochrona włosów podstawą stylizacji

Stylizacja z użyciem urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę jest szkodliwa dla naszych włosów. Gdy zauważymy, że pasma stają się suche, matowe, łamliwe i szorstkie w dotyku możliwe, że jest to spowodowane brakiem termoochrony podczas modelowania. 

Wpływ wysokiej temperatury na włosy

Włosy są w stanie dobrze znieść działanie temperatury na poziomie maksymalnie 50-60C. Jeśli na co dzień modelujemy je przy pomocy prostownicy lub lokówki przekraczamy ten poziom co najmniej trzykrotnie, dlatego termoochrona jest niezbędna do zachowania ich dobrej kondycji. Kosmetyki termiczne tworzą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed dostaniem się wysokiej temperatury bezpośrednio do włókien. Dzięki temu zabezpiecza je przed osłabieniem i uszkodzeniem. 

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór kosmetyków do termoochrony. Forma produktu zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Jeśli lubisz kosmetyki szybkie i wygodne w użyciu świetną propozycją jest spray lub mgiełka. Spray jest polecany szczególnie do włosów cienkich, ponieważ nie obciąża ich ani nie powoduje utraty objętości.

Jeśli Twoje włosy mają średnią lub dużą grubość możesz wybrać dowolny kosmetyk. Dla kręconych i puszących się pasm dobrym wyborem będzie krem, ponieważ dodatkowo wygładzi je i zniweluje szorstkość. Termoochrona powinna być też dobrana do rodzaju stylizacji - w naszej ofercie dostępne są produkty prostujące lub podkreślające skręt.

Główne zasady termoochrony

Kosmetyki do ochrony termicznej należy stosować przed każdą stylizacją z użyciem wysokiej temperatury. Zwykle aplikujemy je na wilgotne włosy tuż przed przystąpieniem do modelowania, jednak niektóre można nakładać także na suche pasma przed prostowaniem lub kręceniem.

Podczas stylizacji termicznej warto wybierać najniższą możliwą temperaturę. W przypadku suszenia najlepiej stosować średnią temperaturę nawiewu, a na koniec użyć chłodnego nawiewu. Wygładzi to łuski, dzięki czemu fryzura będzie lśniąca i jedwabista w dotyku.