Akcesoria do makijażu

Pokazywanie 1 - 45 z 293 przedmiotów

Akcesoria do makijażu

Codzienny make-up ma za zadanie upiększyć cerę oraz ukryć niedoskonałości. Do jego wykonania potrzebujemy nie tylko kosmetyków, lecz także artykułów pomocniczych, które ułatwią ich aplikację na skórę. Podstawowe akcesoria do makijażu to przede wszystkim pędzle do makijażu i gąbki, dzięki którym nakładanie produktów płynnych i pudrowych jest dużo prostsze. Dodatkowo często sprawiają, że wykończenie produktu jest bardziej naturalne i jedwabiste, a make-up dłużej utrzymuje się na skórze.

W domowym zestawie niezbędne są także pęseta i zalotka, ponieważ pozwalają zadbać o ładną oprawę oczu. Mówi się, że brwi stanowią ramę dla twarzy, a zmieniając ich kształt można również zmienić jej wyraz. Systematyczna regulacja brwi jest więc ważna dla całościowego efektu makijażu. Z kolei zalotka do rzęs jednym krótkim ruchem podkreśla i podkręca je, dzięki czemu oczy wizualnie się powiększają, a spojrzenie staje się bardziej wyraziste. W naszej ofercie znajdziesz kolorowe pęsety i zalotki marki Tools For Beauty.

Pędzle do makijażu

Jeśli chodzi o pędzle, ich wybór jest bardzo duży. Podstawowy zestaw to pędzle: do pudru, do bronzera, płaski, języczkowy do cieni, puchaty do blendowania cieni oraz skośny do brwi i eyelinera. Na początek rekomendujemy zakup gotowych zestawów, które zawierają komplementarne artykuły. Komplet kilku lub kilkunastu pędzli pozwoli wykonać zarówno dzienny, jak i wieczorowy make-up. Wybór pojedynczych pędzli polecamy osobom bardziej doświadczonym, które dokładnie wiedzą czego potrzebują i potrafią wybrać między dwoma lub trzema zbliżonymi do siebie artykułami.

Jak dbać o swoje akcesoria?

Akcesoria do makijażu wymagają systematycznej pielęgnacji, która zapewni im trwałość. Utrzymanie ich w czystości jest także bardzo ważne dla kondycji cery, ponieważ kumulacja resztek kosmetyków może prowadzić np. do powstawania niedoskonałości. Do czyszczenia pędzli niezawodne są czyściki, natomiast do mniejszych akcesoriów jak np. gąbki wystarczy woda i delikatny środek myjący. Nie należy zapominać także o pęsetach i zalotkach, które można oczyścić wacikiem lub patyczkiem kosmetycznym. Warto także regularnie je dezynfekować.