Rozświetlacze

Pokazywanie 1 - 11 z 11 przedmiotów

Rozświetlacz do twarzy

Rozświetlacz do twarzy to często niedoceniany kosmetyk. Już odrobina potrafi nadać cerze blask i promienność oraz pięknie wykończyć makijaż. Doskonale sprawdza się, gdy skóra jest zmęczona, matowa czy ziemista i potrzebuje zastrzyku energii. Podobnie jak róż stanowi kropkę nad „i” zapewniając subtelny, naturalny efekt makijażu. Pokutuje mit, że rozświetlacza nie powinno się stosować przy cerze tłustej i mieszanej ze skłonnością do świecenia się. Wręcz przeciwnie! Kontrolowany błysk będzie świetnie wyglądał na każdym typie cery.

Jaki produkt wybrać?

Kosmetyki rozświetlające są dostępne w różnych formach. Najbardziej klasycznym typem są produkty prasowane o pudrowej konsystencji, które nakłada się małym lub średnim pędzlem (najlepiej skośnie ściętym lub wachlarzowym). Prasowane produkty są często wypiekane, co zapewnia im ogromną wydajność i ochronę przed kruszeniem się. Dla osób lubiących aplikację makijażu dłońmi polecamy rozświetlacze do twarzy w płynie. Zwykle są zapakowane w tubki lub buteleczki z pipetką, dzięki czemu łatwo nałożyć na opuszki palców jedynie odrobinę. Bardzo wygodne są także kosmetyki w sztyfcie lub kremie – łatwe do roztarcia pędzlem, opuszkami palców lub gąbką.

Jeśli chodzi o wykończenie do wyboru są perłowe i metaliczne, które będą pasowały do większości makijaży. Nutkę szaleństwa może zapewnić kolorowy rozświetlacz, który nie tylko nada skórze połysk, ale też doda jej koloru.

Strobing – konturowanie twarzy rozświetlaczem

Strobing to lżejsza wersja konturowania twarzy, która może być stosowana samodzielnie na co dzień lub w parze z klasycznym konturowaniem przy użyciu bronzera. Polega na nałożeniu rozświetlacza na partie twarzy, które chcemy podkreślić. Zazwyczaj są to: szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, łuk kupidyna, środek czoła, boki brody, obszar pod łukiem brwiowym i wewnętrzne kąciki oczu. Te partie naturalnie odbijają światło na zdjęciu wykonywanym z użyciem lampy błyskowej. Na każdą z nich wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu i rozetrzeć.