Grzebienie fryzjerskie

Pokazywanie 1 - 45 z 66 przedmiotów

Grzebienie do włosów

Obok szczotek do rozczesywania i modelowania są to jedne z podstawowych i najważniejszych akcesoriów fryzjerskich. Są niezbędne do codziennej pracy w salonie fryzjerskim, szczególnie podczas strzyżenia. Podobnie jak szczotki, mają różne rodzaje i kształty, a co za tym idzie pełnią także różne funkcje. Na co dzień w domowej pielęgnacji włosów możemy ich używać do rozczesywania, jak również do rozprowadzania kosmetyków, np. masek, odżywek, olejków. Są niezastąpione także podczas stylizacji, ponieważ pomagają w wygładzaniu fryzury, podzieleniu jej na sekcje oraz w tapirowaniu i unoszeniu pasm u nasady. Do układania fryzury najczęściej stosuje się te ze szpikulcem, które umożliwiają precyzyjne wydzielanie pasm i sekcji.

Jak wybrać grzebień do włosów?

Podobnie jak wszystkie inne akcesoria powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, czyli w tym przypadku do rodzaju włosów. Jeśli Twoja fryzura jest gęsta, a pasma grube najlepiej wybrać grzebień do włosów o szerokim rozstawie zębów, np. z serii Kashōki by Tools For Beauty. Czesze on w sposób podobny do przeczesywania palcami, jest więc odpowiednio delikatny i nie niesie ryzyka spuszenia fryzury. Świetnie sprawdzi się także do loków, ponieważ umożliwi zachowanie ich sprężystej struktury. Z kolei do cienkich pasm warto wybrać ten przypominający grzebień do strzyżenia, czyli z cienkimi, gęsto ułożonymi ząbkami, które skutecznie dostaną się między pasma i dokładnie je rozczeszą. Godne uwagi są także akcesoria drewniane i bambusowe, które są bardzo delikatne dla struktury włókien. Znajdziecie je w naszej serii ilū – wyróżniają je piękne, pastelowe kolory. Świetnie sprawdzą się nie tylko dla dorosłych, ale również dla wrażliwych, dziecięcych pasm.

Grzebienie fryzjerskie

Dobry grzebień fryzjerski powinien być przede wszystkim trwały. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów z tej grupy. Szczególnie polecamy te z serii Lussoni, które są wykonane z mocnego tworzywa z dodatkiem karbonu. To połączenie materiałów gwarantuje im odporność na wysoką temperaturę, lekkość i poręczność w użytkowaniu oraz właściwości antystatyczne.

Grzebień do strzyżenia

Ma gęsto ułożone, drobne ząbki, które umożliwiają bardzo dokładne przeczesywanie wilgotnych pasm. Dzięki temu linia strzyżenia może być idealnie równa. Często mają jeden grubszy ząbek ułożony pod kątem, który służy do tworzenia podziałów podczas zabiegu. Te grzebienie do włosów mogą być też stosowane do pracy z maszynką do strzyżenia.

Grzebienie barberskie

Akcesoria barberskie mogą przyjmować nietypowe kształty, które ułatwią barberowi operowanie przy zaroście. Bardzo praktyczne są te ze skośnie ściętymi ząbkami, ponieważ świetnie dopasowują się do naturalnego kształtu twarzy. Włosy na brodzie wymagają precyzyjnego strzyżenia i stylizacji, dlatego preferowane jest tutaj gęste ułożenie zębów.

Grzebień do farbowania włosów

Najczęściej stosowane akcesorium do farbowania włosów z jednej strony ma pędzelek, który służy do nakładania mieszanki koloryzującej, a z drugiej drobne i krótkie ząbki, które umożliwiają przeczesywanie pasm w trakcie zabiegu.