Trwała ondulacja

Pokazywanie 1 - 45 z 68 przedmiotów

Trwała ondulacja

Jeśli marzysz o pięknych kręconych włosach każdego dnia, to trwała ondulacja może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jest to zabieg, który wykonuje się w salonach fryzjerskich. Dzięki nowoczesnym, profesjonalnym kosmetykom dostępnym w sklepie Trena.pl zabieg ten jest bezpieczny, skuteczny i trwały, a włosy po nim pięknie kręcą się nawet przez kilka miesięcy, są wypielęgnowane, pełne życia i błyszczące.

Trwała ondulacja nie zawsze zbierała pochlebne opinie

Trwała ondulacja jest zabiegiem, który niesłusznie uważa się za szkodliwy dla kondycji włosów. Przez długi czas wielu osobom ondulacja kojarzyła się negatywnie – ze zniszczonymi, przesuszonymi włosami. Pierwsze trwałe ondulacje wykonywane były już w 1934 r. i pozostawały na głowie puszące się i trudne do ułożenia loki. Preparaty do ondulacji były wówczas bardzo inwazyjne, a efekt był dyskusyjny – nie było mowy o pięknej, zdrowo wyglądającej fryzurze.

Prawdziwa moda na trwałą ondulację nastała zaś w latach 80, kiedy większość pań marzyła o prawdziwej burzy loków na głowie. Dziś na zabieg trwałej ondulacji decyduje się coraz więcej osób, w tym młode kobiety. Powodem jest przede wszystkim wygoda - trwała ondulacja stała się doskonałą alternatywą dla ciągłego korzystania z lokówki. Daje ona zdecydowanie bardziej długotrwały, bo nawet kilkumiesięczny, efekt. Należy przy tym pamiętać, że to jak dokładnie będzie wyglądała nasza fryzura po upływie czasu zależy w dużej mierze od struktury włosów i użytych kosmetyków. Oczywiście pojawia się też odrost, który także należy poddawać zabiegowi ondulacji, o ile stale chcemy cieszyć się lokami.

Na czym polega zabieg trwałej ondulacji?

Trwała ondulacja ma na celu nadać włosom nową strukturę i zdefiniować loki, które utrzymają się na nich przez długi czas. Płyny do ondulacji mają przerwać wiązania dwusiarczkowe odpowiedzialne za łączenie protein we włosach. Wszystko to za sprawą zawartego w płynach do ondulacji tioglikolowego kwasu amoniowego. To właśnie on odpowiada za opisany proces.

Dzięki spryskaniu włosów płynem do trwałej ondulacji, stają się one bardziej plastyczne i można uformować z nich loki. Robi się to nakręcając mokre kosmyki na wałki i zwilżając je płynem. Płyn trzyma się na włosach ok. 25 minut. Po zabiegu trwałej ondulacji nakłada się na włosy kosmetyki mające na celu regenerację włosów, ich nawilżenie i odbudowę.

Postaw na profesjonalne kosmetyki do trwałej ondulacji

Dzięki nowoczesnym produktom do pielęgnacji włosów, po zabiegu nie musisz już walczyć z problemem przesuszonych, połamanych pasm. Aby trwała ondulacja nie wpłynęła na kondycję włosów upewnij się zatem, że korzystasz z najwyższej jakości preparatów.

Płyn do trwałej ondulacji trzeba dostosować do rodzaju włosów. Kosmetyki do włosów farbowanych, wrażliwych lub grubych różnią się między sobą składem oraz siłą działania. Trena.pl oferuje cały wachlarz odpowiednich kosmetyków profesjonalnych – nie tylko płyny do trwałej ondulacji, odżywki i stabilizatory, ale i akcesoria fryzjerskie, takie jak klipsy, wałki czy folia fryzjerska.

W sklepie Trena.pl dostępna jest szeroka gama produktów do wykonania trwałej ondulacji różnych profesjonalnych marek, jak m.in.: Schwarzkopf Professional, Wella Professional, Londa, Lisap, Goldwell, Echosline, Fanola czy L’oreal. Należy pamiętać, że tylko profesjonalne, wysokiej jakości produkty gwarantują bezpieczeństwo zabiegu, doskonały efekt, a także są delikatne dla włosów.
W naszym sklepie jest też szeroki wybór wałków do trwałej ondulacji naszej marki własnej – Lussoni.

Jakie są rodzaje trwałej ondulacji?

W salonie fryzjerskim można wykonać kilka rodzajów ondulacji. Wszystko zależy od rodzaju włosów, ich stanu, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.
Ondulacja dwufazowa – jest zabiegiem, który wykonuje się na włosach poddanych już wcześniej trwałej ondulacji, a jej celem jest dodanie skrętu na odrostach, a także poprawienie skrętu na całej długości włosów. Stosuje się na nich różne rodzaje płynów – mocniejszy na odrostach i słabszy na pozostałej długości włosów.

Ondulacja alkaiczna (zasadowa) – jest silnym zabiegiem, który wykonuje się na zdrowych i mocnych włosach, a jej efekt może utrzymywać się prawie rok.

Ondulacja kwaśna – ten rodzaj zabiegu przeznaczony jest do włosów delikatnych i farbowanych. Jest delikatniejsza niż ondulacja zasadowa. Jej efekty utrzymują się ok. 3 miesiące.

Ondulacja ziołowa – podczas zabiegu włosy wzbogacane są wyciągami ziołowymi.

Kiedy nie wykonuje się trwałej ondulacji?

Jest kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu trwałej ondulacji. Jednym z nich jest farbowanie włosów henną, duże zniszczenia włosów, wykonywanie zabiegu tuż po farbowaniu lub ciąża.

Co decyduje o wyglądzie loków po zabiegu?

Oczywiście wpływ na wygląd loków ma odpowiednio dobrany przez fryzjera kosmetyk do trwałej ondulacji, który ma za zadanie pomóc osiągnąć zamierzony efekt – czyli uformować piękne loki - i zadbać przy tym o kondycję włosów. O grubości loków decyduje grubość wałków, które klient wybiera wraz z fryzjerem, do zabiegu.

Jak dbać o włosy po trwałej ondulacji?

Włosy po zabiegu trwałej ondulacji wymagają specjalnej pielęgnacji. Tuż po wykonaniu zabiegu warto odczekać z pierwszym myciem nawet kilka dni. Do rozczesywania z kolei warto wybierać grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, a do pielęgnacji używać specjalnych, dostępnych na Trena.pl, kosmetyków do loków, które nadadzą im kształt, sprężystość, nawilżenie oraz blask.