Olejki do włosów

Pokazywanie 1 - 45 of 74 przedmiotów

Olejek do włosów

Olejki mają szereg dobroczynnych właściwości. Można je stosować samodzielnie lub w formie mieszanek, które znajdziemy w profesjonalnych produktach do pielęgnacji. Wiele kosmetyków zawiera je w składzie, a oleista konsystencja sprawia, że produkt jest łatwy w aplikacji i równomiernie się rozprowadza. Łatwo można przygotować także domowy kosmetyk wykorzystując np. wszechstronny olej kokosowy na włosy, najlepiej nierafinowany.

Jak wybrać najlepszy olejek do włosów?

Przede wszystkim należy go dobrać do rodzaju pasm. Producenci chętnie nam w tym pomagają określając czy dany produkt jest polecany do pielęgnacji włókien cienkich czy grubych, suchych, zniszczonych, farbowanych itd., a często także do wszystkich typów. Wtedy ich skład jest uniwersalny, a formuła lekka i nieobciążająca. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje produktów i z pewnością wybierzesz ten najlepszy dla Twoich potrzeb.

Jak stosować olejki?

Zastosowanie jest bardzo szerokie. Mogą być stosowane przed lub po umyciu oraz na sucho – jako wykończenie stylizacji lub jej odświeżenie w ciągu dnia. Świetnie sprawdzą się jako kuracja na zniszczone i rozdwojone końcówki, ponieważ wspomagają ich regenerację. Stosowane na całej długości pasm domykają i wygładzają łuski, dzięki czemu nadają połysk i zabezpieczają przed puszeniem. Niektóre z nich można także aplikować bezpośrednio na skórę głowy, aby poprawić jej kondycję i zwalczyć wybrane problemy takie jak np. podrażnienie, świąd, przetłuszczanie czy przerzedzanie fryzury.

Olejowanie włosów

Jest to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod pielęgnacji włosów. Do wybrania odpowiedniego produktu ważne jest rozpoznanie ich porowatości. Łatwo dostępny olej kokosowy jest polecany na włosy niskoporowate, czyli takie, na których łuski ściśle przylegają do powierzchni. Arganowy jest bardzo uniwersalny – świetnie sprawdzi się zarówno na pasma nisko-, jak i wysokoporowate, a tradycyjny olej rycynowy na włosy średnioporowate. Zabieg można przeprowadzać na wiele sposobów, jednak najważniejsza jest systematyczność. Pierwsze efekty zauważysz prawdopodobnie już po kilku tygodniach stosowania.