Pęsety

Pokazywanie 1 - 12 z 12 przedmiotów

Pęseta do brwi

Pęseta to jedno z podstawowych akcesoriów kosmetycznych. Jest niezbędna do brwi – dzięki niej można odpowiednio wyregulować ich linię i nadać im najbardziej optymalny kształt. Posługują się nią kosmetyczki, ponieważ bez usunięcia zbędnych włosków żaden zabieg upiększający oprawę oczu (np. koloryzacji brwi i rzęs) nie będzie dopełniony. Pęseta do brwi to także must-have każdej kobiety. Nawet jeśli korzystasz z pomocy profesjonalisty z pewnością od czasu do czasu zdarza się, że odrastające włoski stają się widoczne i trzeba się ich szybko pozbyć. Tak samo mężczyźni, którzy często mają bujne i gęste brwi potrzebują jej, aby nieco je ujarzmić i wyrównać ich linię.

Pęsety – rodzaje i kształty

Do wyboru są różne rodzaje i kształty pęset. Jak wybrać odpowiednie? Przede wszystkim istotne jest do czego ma służyć. Czym innym jest pęseta do brwi, a pęseta do rzęs. Pierwsza z nich pozwala usuwać zbędne włoski z oprawy oczu. Druga jest przeznaczona do sztucznych rzęs i ma zupełnie inne końcówki – cienkie i precyzyjne ułatwiają przedłużanie rzęs, który w ostatnich latach stał się bardzo popularnym zabiegiem.

Jeśli chodzi o klasyczne pęsety do brwi do wyboru są różne końcówki. Mogą być proste lub skośnie ścięte. W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór kształtów, szczególnie wśród akcesoriów z serii ilū, Lussoni i Kashōki. Wszystko zależy od tego jak jest Ci wygodniej układać rękę – przy prostych pęseta musi być ułożona prostopadle do skóry, aby dobrze chwycić włosek. Natomiast przy skośnych ręka może być trzymana pod kątem, a łokieć oparty o jakąś powierzchnię dla większej stabilności. Jeśli miewasz problemy z wrastającymi włoskami niezawodna będzie pęseta dwustronna. Z jednej strony ma płaską, skośną końcówkę, a z drugiej wąską, lekko zaokrągloną, która pomoże podważyć właśnie wrastające włókna. Lubiący wygodę i oszczędność miejsca mogą wybrać akcesorium z grzebykiem, które umożliwi przeczesywanie włosków podczas regulacji, aby kontrolować czy nadawany kształt jest właściwy.

Jak regulować brwi?

  1. Na początek możesz zaznaczyć kontury kredką. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących. Przeczesz brwi szczoteczką lekko ku górze i pod skosem, aby zobaczyć ich kształt. Powtarzaj przeczesywanie w trakcie regulacji, aby kontrolować jej efekt.

  2. Włoski wyrywaj szybko i zdecydowanie, zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Każdorazowo delikatnie naciągaj skórę w pobliżu dwoma palcami. Jeśli ból będzie duży możesz spróbować regulacji po kąpieli, gdy skóra będzie rozgrzana i rozpulchniona.

  3. Przyjmuje się, że regulacji podlega tylko dolna linia rzęs, natomiast górna może zostać naturalna, miejscami nieco postrzępiona.

  4. Często sprawdzaj czy uzyskany kształt brwi jest odpowiedni. Najlepiej spojrzeć wtedy na nie z odległości. Zawsze lepiej usunąć za mało niż za dużo włosków, ponieważ później trzeba będzie czekać aż odrosną.

  5. Jeśli na koniec zauważysz podrażnienie lub zaczerwienienie posmaruj skórę kremem kojącym (np. z alantoiną lub D-Panthenolem). Alternatywnie możesz złagodzić podrażnienie kostką lodu zawiniętą w chusteczkę.