Zmywacze i odtłuszczacze

Pokazywanie 1 - 4 z 4 przedmiotów

Zmywacze do paznokci

Zmywacz do paznokci jest niezbędny, gdy chcemy usunąć manicure. W przypadku klasycznego manicure procedura jest błyskawiczna – wystarczy zwilżyć płatek kosmetyczny, przyłożyć go do płytki i po chwili delikatnie przetrzeć usuwając lakier. W przypadku stylizacji hybrydowej schemat jest inny i trwa nieco dłużej, ponieważ wymaga moczenia paznokci w zmywaczu do hybryd. Najczęściej stosowany jest do tego aceton kosmetyczny w czystej postaci, który skutecznie rozpuszcza lakier hybrydowy. Do wyboru są jeszcze tzw. removery, czyli acetony wzbogacone o dodatkowe składniki pielęgnujące, np. lanolinę, która chroni płytki przed utratą wilgoci i przesuszeniem. Aceton ma dość intensywny zapach, dlatego wrażliwym osobom polecamy wybierać removery.

Jak używać zmywacza do hybryd?

Stosowanie zmywacza do lakieru hybrydowego znacznie różni się od zmywacza do klasycznych lakierów. Nie wystarczy chwilowe przyłożenie zwilżonego wacika – manicure nadal pozostanie na miejscu.

Oto prawidłowa kolejność zdejmowania hybrydy przy pomocy zmywacza do paznokci:

1.      Najpierw należy delikatnie zmatowić pierwszą warstwę manicure przy pomocy polerki. W ten sposób zostanie usunięty top i zmywacz będzie działał bezpośrednio na lakier.

2.      Waciki bezpyłowe należy dokładnie zmoczyć zmywaczem i przyłożyć je do płytek, a następnie owinąć folią. Ważne, żeby waciki dobrze przylegały do płytek.

3.      Po 10-15 minutach (w zależności od czasu zalecanego przez producenta) zdjąć waciki i delikatnie zetrzeć resztki lakieru drewnianym patyczkiem.

4.      Na koniec ewentualne pozostałości i nierówności usunąć polerką.

Odtłuszczacz, cleaner, primer

Odtłuszczacz do paznokci to preparat niezbędny podczas wykonywania każdego zabiegu manicure hybrydowego bez względu na to czy robimy go w salonie kosmetycznym, czy we własnym domu. Jego zadaniem jest przygotowanie paznokci do aplikacji bazy i lakieru poprzez usunięcie naturalnej tłustej warstwy, która się na nich znajduje. Odtłuszczacz do hybryd zazwyczaj jest nazywany cleanerem. Cleaner pełni także drugą kluczową funkcję – używa się go do zmycia warstwy dyspersyjnej, czyli lepkiego filmu, który pozostaje na płytce bezpośrednio po utwardzeniu lakieru hybrydowego w lampie UV/LED. Dzięki niemu kolejne warstwy manicure zachowują odpowiednią spójność i przyczepiają się do siebie, jednak ostatnia warstwa, którą nakładamy (top) wymaga odtłuszczenia, by stylizacja była właściwie wykończona.

Czym różni się odtłuszczacz od primera?

Primer pełni podobną funkcję co odtłuszczacz do paznokci, jednak jest to preparat opracowany specjalnie dla płytek wymagających, które mają problem z utrzymaniem manicure. Jeśli więc produkty do stylizacji nie chcą się trzymać i od razu po utwardzeniu wałkują się lub schodzą z płytek już po kilku dniach to znak, że musisz podczas manicure stosować primer. Do wyboru są jego dwa rodzaje: kwasowy i bezkwasowy. Do problematycznej płytki paznokcia rekomendujemy primer kwasowy, który ma bardzo dużą siłę działania. Dla osób wrażliwych (szczególnie na zapachy) polecamy preparat bezkwasowy. Należy jednak pamiętać, że jego działanie jest delikatniejsze.