Zestawy pędzli

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 42 z 42 przedmiotów

Idealny zestaw pędzli do makijażu

Akcesoria, którymi wykonujemy codzienny make-up mają duże znaczenie dla jego końcowego efektu. Zestaw pędzli do makijażu stosowany na co dzień musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb, czyli do tego, jakimi akcesoriami maluje nam się najłatwiej, jakich kosmetyków zwykle używamy, jaki mamy rodzaj cery. Do subtelnego makijażu dziennego wystarczy komplet kilku podstawowych i inne przedmioty typu gąbka, zalotka itp. Z kolei do make-upu wieczorowego potrzebny będzie zestaw profesjonalnych pędzli, w którym znajduje się ich kilkanaście. Bardzo ważne, aby pamiętać o ich systematycznym myciu, co zapewni im trwałość, a naszej skórze ochronę przed kontaktem z nagromadzonymi osadami i bakteriami.

Co powinien zawierać?

Na początek warto się zastanowić co powinien zawierać podstawowy zestaw pędzli do makijażu twarzy. Z pewnością pędzel do pudru, do podkładu oraz do konturowania (w zależności od potrzeb może być jeden lub więcej, jeśli nakładamy zarówno bronzer, jak i róż).

Standardowy zestaw pędzli do oczu to płaski do aplikacji cieni, puchaty do blendowania, pędzelek do brwi oraz do eyelinera. Oczywiście można go dopasować do siebie – np. jeśli bardzo rzadko rysujesz kreskę eyelinerem możesz z niego korzystać jak z drugiego pędzelka do makijażu brwi. Wszystko jest kwestią wyobraźni!

Na co zwrócić uwagę?

Włosie

Przez lata za lepsze uznawane było włosie naturalne, które bardzo dobrze chwyta szczególnie sypkie kosmetyki i równomiernie rozprowadza je na skórze. Wybór włosia syntetycznego był często kwestią przekonań. Obecnie nowoczesne syntetyczne włosie taklon jest równie delikatne co naturalne, łatwo się je czyści i jest bezpieczne dla alergików.

Rozmiar

Do wyboru mamy komplety w standardowych rozmiarach oraz mniejsze, najczęściej tworzone z myślą o noszeniu w torebce lub kosmetyczce – są więc idealne do zabrania w podróż.

Etui

Do niektórych kompletów akcesoriów są dołączone specjalne etui lub kosmetyczki, które ułatwiają ich przechowywanie. Jeśli zamierzasz zabierać je ze sobą na wyjazdy warto wybrać komplet z takim specjalnym etui.