Suchy szampon

Wybierz podkategorie

Pokazywanie 1 - 43 z 43 przedmiotów

Suchy szampon do włosów

Masz mało czasu do ważnego spotkania, ale Twoja fryzura pozostawia wiele do życzenia? Wybierasz się na spontaniczne wyjście z przyjaciółmi, ale nie zdążysz umyć i wymodelować włosów? Każdy z nas miewa podobne sytuacje. Wtedy niezawodnym przyjacielem jest suchy szampon, który pozwala w kilka minut odświeżyć fryzurę i dodać jej bujności bez względu na to czy pasma będą rozpuszczone, czy upięte.

Odświeżenie bez mycia włosów

Suchy szampon pochłania nadmiar sebum, dzięki czemu matuje pasma i usuwa z nich wszelkie oznaki przetłuszczenia. Dodatkowo eliminuje nieprzyjemny zapach nadając im świeżość. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór zapachów, jednak najczęściej obecne są nuty kwiatowe.

Aplikowany bezpośrednio u nasady pozwala także delikatnie unieść włosy u nasady i zwiększyć ich objętość. Należy jednak pamiętać, że nie ma żadnych właściwości oczyszczających, dlatego niedługo po jego użyciu trzeba zastosować klasyczny szampon, który zmyje ze skóry głowy zalegające osady.

Objętość i tekstura

Poza działaniem odświeżającym, suchy szampon do włosów to świetny kosmetyk do stylizacji. Dzięki temu, że nadaje większą objętość świetnie sprawdzi się na cienkich pasmach, które mają skłonność do przyklapnięcia, szczególnie na drugi dzień po myciu.

Dodatkowo właściwości matujące sprawiają, że doskonale nadaje teksturę. Po zastosowaniu pasma zyskują lepszy chwyt, są bardziej zdyscyplinowane i łatwiejsze do ułożenia. Przy regularnym stosowaniu należy raz w tygodniu zmywać pozostające na głowie osady produktem oczyszczającym.

Jak stosować?

Prawidłowe stosowanie jest bardzo ważne zarówno dla wyglądu fryzury, jak i kondycji pasm. Na początek włosy należy dokładnie rozczesać. Przed użyciem trzeba wstrząsnąć butelką, aby składniki kosmetyku się wymieszały. Aplikujemy go krótkimi ruchami dzieląc włosy na partie.

Najczęściej zależy nam na odświeżeniu u nasady, więc rozpylamy szampon bezpośrednio przy skórze głowy, natomiast można go także użyć na całą fryzurę trzymając głowę w dół. Wtedy uzyskamy efekt pełnej, bujnej fryzury.