Jedwab i serum do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 73 przedmiotów

Jedwab do włosów

Jedwab do włosów jest jednym z najchętniej wybieranych produktów do pielęgnacji. Bardzo popularny na rynku jest jedwab BioSilk. Wszystkie kosmetyki marki BioSilk bazują na dobroczynnym działaniu protein jedwabiu. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę uniwersalność i bogate właściwości jedwabiu:

  • Wygładza i nadaje włosom miękkość,

  • Odżywia, regeneruje i zatrzymuje wilgoć wewnątrz włókien,

  • Zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem się,

  • Chroni fryzurę przed elektryzowaniem i puszeniem się,

  • Tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi,

  • Ułatwia układanie fryzury.

Jeśli Twoje włosy są przesuszone, zniszczone, zmęczone zabiegami stylizacyjnymi i fryzjerskimi, mają skłonność do puszenia i elektryzowania się – jedwab jest idealną propozycją dla ich regeneracji i ochrony. Jego największym atutem jest to, że ze względu na mały rozmiar można go łatwo nosić ze sobą w torebce i stosować w razie potrzeby, aby wygładzić i ujarzmić fryzurę w ciągu dnia.

Serum do włosów

Serum, podobnie jak kuracja, to kosmetyk o wysoce skoncentrowanej formule, który odpowiada na konkretne problemy. Najczęściej występuje w płynnej postaci, co znacznie ułatwia jego aplikację. Na jedno zastosowanie wystarczy zazwyczaj kilka kropli, dzięki czemu produkt jest bardzo wydajny. Serum może być stosowane samodzielnie lub dodawane do innych kosmetyków, np. odżywek, masek, aby wzmocnić ich działanie pielęgnacyjne.

Jakie serum wybrać?

Poza klasycznymi, płynnymi produktami, w naszej ofercie znajdziesz także wygodne sera w postaci sprayów. Spraye są dobrą propozycją dla cienkich pasm ze skłonnością do przeciążania się i utraty objętości. Do innych rodzajów pasm świetnie sprawdzą się produkty do zadań specjalnych, m. in. regenerujące, nawilżające, termoochronne, zagęszczające, stymulujące wzrost włosów.

Serum silikonowe

Serum do włosów bardzo często zawiera silikony, które sprawiają, że podobnie jak jedwab ma właściwości wygładzające. Silikony tworzą na włóknach warstwę ochronną, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami i nadmierną utratą wilgoci, dlatego nie trzeba się ich wystrzegać. Warto natomiast zapewniać pasmom nawilżenie od wewnątrz poprzez stosowanie odpowiednich masek i odżywek, a raz w tygodniu oczyścić je dokładnie szamponem oczyszczającym.