Konturówki

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 19 z 19 przedmiotów

Konturówka do ust

Konturówka do ust to poza pomadką drugi kosmetyk niezbędny do wykonania pełnego makijażu ust. Wbrew pozorom jest to produkt wielozadaniowy, ponieważ może nie tylko podkreślić kontury, ale także pokryć całe wargi kolorem. Dzięki niej makijaż jest bardziej precyzyjny i trwały. Niektórym kojarzy się z przerysowanym efektem, jednak poprawnie dobrana i użyta kredka będzie tak naprawdę niewidoczna na wargach.

Konturówka czy kredka?

Konturówki i kredki do ust mają takie samo zastosowanie. Różnią się formą – pierwsze najczęściej są wysuwane i automatycznie się temperują, natomiast drugie zwykle przypominają ołówek. Bardzo ważną kwestią przy tym kosmetyku jest jego miękkość. Kredka do ust nie może być zbyt ostro zakończona, ponieważ wtedy rysowanie kreski na skórze będzie trudne. Jeśli temperujesz ją samodzielnie warto później zetrzeć jej końcówkę, aby stała się delikatnie zaokrąglona.

Sekretem idealny dobór koloru

Konturówki do ust są dostępne w niezliczonych kolorach. Jeśli nie malujesz ust zbyt często warto zaopatrzyć się w jeden lub dwa podstawowe odcienie najbardziej zbliżone do odcienia warg. Praktycznym rozwiązaniem są kredki w odcieniach nude, które stapiają się ze skórą i pasują do wielu szminek. Jeśli jednak chcesz użyć pomadki w dużo ciemniejszym odcieniu niż Twój naturalny kolor warg musisz znaleźć konturówkę jak najbardziej do niego zbliżoną. Podobnie jest w przypadku szminek o suchym, matowym wykończeniu.

Jak używać?

Na początek powoli i dokładnie obrysuj kontury. Staraj się poprawić niedoskonałości, aby wargi stały się symetryczne i równe. Najlepiej zaczynać od środkowych partii – na górze szczególnie ważne jest podkreślenie łuku kupidyna. Dopiero później narysuj linie boczne. Kontury powinny tworzyć zamknięty kształt, dlatego wyraźnie podkreśl też kąciki. Następnie dokładnie wypełnij je pomadką – możesz użyć do tego specjalnego pędzelka.

W przypadku niektórych kolorów szminek (szczególnie bardzo ciemnych) lepiej może sprawdzić się odwrotna kolejność wykonywania makijażu, czyli najpierw użycie pomadki, a dopiero później konturówki.