Akcesoria do pedicure

Pokazywanie 1 - 18 z 18 przedmiotów

Pedicure – w domu czy w salonie kosmetycznym?

Pedicure to zabieg ważny nie tylko ze względów estetycznych, lecz także ze względu na zdrowie naszych stóp. Od czasu do czasu, szczególnie na piętach, powstają zgrubienia i odciski, które nieusunięte w porę mogą się rozwinąć w bolesne dolegliwości. Ładny wygląd stóp jest bardzo istotny latem, gdy nosimy odkryte obuwie, jednak odpowiednia pielęgnacja powinna być prowadzona bez względu na porę roku. Oczywiście można to robić samodzielnie w domowym zaciszu przy pomocy specjalnych kosmetyków i akcesoriów do pedicure – wystarczy regularnie likwidować zgrubienia przy pomocy tarki oraz systematycznie nawilżać skórę. Łatwiej tu także o trwałość lakieru, ponieważ paznokcie nie mają kontaktu z tyloma substancjami jak w przypadku dłoni. Można również zdać się na wiedzę ekspertów. Do salonu kosmetycznego, a w szczególności do podologa, rekomendujemy zgłosić się, gdy na stopach są zmiany, z którymi sami nie możemy sobie poradzić.

Akcesoria do pedicure

Jeśli chcemy samodzielnie zadbać o stopy w domu będą nam potrzebne odpowiednie akcesoria do pedicure. Podstawowym narzędziem jest tarka do stóp, która działa jak mechaniczny peeling i usuwa zrogowaciały naskórek. Można się dzięki niej pozbyć zgrubień i wyrównać powierzchnię skóry, aby odzyskała miękkość i ładny wygląd. Tarki najlepiej używać po wymoczeniu skóry. Do stylizacji paznokci przyda się obcinacz, pilnik, polerka oraz cążki. W celu przygotowania płytek do malowania należy je tak samo wyrównać i wymodelować jak w przypadku manicure na dłoniach. Samo malowanie paznokci ułatwią separatory do stóp, które oddzielą palce od siebie i zapobiegną ścieraniu się lakieru przed wysuszeniem.

Akcesoria jednorazowe

Jednorazowe akcesoria do pedicure mogą przydać się w domu, natomiast głównie są stosowane w gabinetach kosmetycznych. Warto wymienić tu choćby jednorazowe klapki, które umożliwią przemieszczanie się bez zabrudzenia skóry. W salonie oczywiście muszą być wyrzucane po jednym użyciu, ale w domu można je stosować kilkakrotnie. Dodatkowo ważne są ręczniki do pedicure oraz worki foliowe, którymi okrywa się misę, aby zapewnić odpowiednią higienę pracy.