Pasty do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 77 przedmiotów

Pasty do włosów

Szukasz produktu, który pomoże Ci ułożyć i utrwalić fryzurę bez efektu sklejenia i usztywnienia? Jedną z propozycji może być dobra pasta modelująca. Jest to kosmetyk o wygodnej, kremowej, dość gęstej konsystencji, który pozwala wystylizować fryzurę przy użyciu niewielkiej ilości produktu.

W odróżnieniu od tradycyjnego żelu stylizującego często jest niewidoczny po aplikacji i daje możliwość matowego wykończenia. Jaka jest najlepsza pasta do włosów? Oczywiście taka, która spełni Twoje potrzeby. Zanim dokonasz wyboru rozstrzygnij dwie podstawowe kwestie.

Wykończenie i stopień utrwalenia

Wybór produktu zależy w dużej mierze od dwóch kwestii: tego, jakie chcemy mieć wykończenie fryzury oraz jakiej mocy utrwalenia oczekujemy. Pasty najczęściej dają wykończenie matowe lub naturalne, satynowe. Występują oczywiście produkty nabłyszczające, jednak częściej można je znaleźć wśród żeli, kremów lub wosków.

Jeśli chodzi o moc utrwalenia, najpopularniejsze są kosmetyki średnio lub mocno utrwalające takie jak np. pasta do włosów Joanna, która skutecznie podtrzyma fryzurę, a jednocześnie pozostawi ją elastyczną i umożliwi jej późniejszą modyfikację. Bardzo mocno utrwalające produkty takie jak np. pasty do włosów Schwarzkopf, trzeba zmyć przy pomocy szamponu.

Pasta do włosów dla mężczyzn

Męska pasta do włosów ma zwykle włóknistą formułę, która świetnie sprawdzi się przy krótkich fryzurach. Zawarte w niej włókna doskonale modelują pasma i zapamiętują nadany im kształt, dzięki czemu fryzurę można poprawiać i delikatnie modyfikować w ciągu dnia. Przykładem takiego kosmetyku jest profesjonalna pasta do włosów L’Oreal Homme Sculpte.

Jak nakładać produkt?

Pasta do układania włosów to wydajny kosmetyk, więc do użycia wystarczy niewielka ilość. Zbyt duża ilość może doprowadzić do sklejenia lub przetłuszczenia fryzury. Nabieramy ją palcem i rozcieramy między opuszkami. Dzięki temu pod wpływem ciepła produkt lekko zmienia strukturę i staje się łatwiejszy do rozprowadzenia. Aplikujemy go delikatnymi ruchami, a w razie potrzeby wygładzamy, modelujemy i rzeźbimy poszczególne pasma.