Korektory

Pokazywanie 1 - 45 z 88 przedmiotów

Korektor niezbędny w codziennym makijażu

Korektory do twarzy to jedne z najbardziej przydatnych kosmetyków do makijażu. Dzięki nim jednym ruchem można dodać twarzy świeżości i blasku oraz ujednolicić jej koloryt. Ich głównym zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości skóry – blizn, wyprysków, przebarwień, a także cieni pod oczami i płytkich zmarszczek. Świetne właściwości kryjące i bardzo łatwa aplikacja sprawiają, że jest to jeden z ulubionych kosmetyków wielu kobiet niezbędny w codziennym makijażu.

Typy produktów

Najpopularniejsze są korektory w płynie lub kremie. Gęstość kosmetyku zależy zazwyczaj od stopnia krycia, jakie oferuje. Produkty kremowe są bardzo łatwe w nałożeniu na skórę, ponieważ zwykle mają aplikatory w formie pędzelka lub gąbki. Z kolei sztyfty zapewniają wysoki poziom krycia, aczkolwiek ich aplikacja wymaga delikatnej wprawy. Najmocniej kryjące są kamuflaże, które stosuje się w małych ilościach na najtrudniejsze do ukrycia defekty cery.

Jaki korektor do twarzy?

Produkt stosowany na co dzień powinien być dostosowany przede wszystkim do rodzaju i odcienia skóry. Źle dobrany kolor kosmetyku sprawi, że efekt będzie nienaturalny. Najlepiej, aby korektor do twarzy dobrać zgodnie ze stosowanym na co dzień podkładem. Wyjątek stanowią produkty do zadań specjalnych: korektory zielone są polecane do ukrywania zaczerwienień, fioletowe do niwelowania przebarwień i zażółceń cery, natomiast różowe i białe do rozjaśnienia zbyt ciemnych partii skóry.

Jaki korektor pod oczy?

Podstawowa zasada brzmi, że kosmetyk pod oczy powinien być o ton jaśniejszy niż stosowany podkład do twarzy. Jeśli chcesz ukryć cienie lub sińce pod oczami wybieraj kosmetyki w odcieniach żółtego, natomiast jeśli potrzebujesz jedynie ujednolicenia cery świetnie sprawdzą się klasyczne, beżowe produkty. Szczególną uwagę należy zwrócić wybierając korektor pod oczy dla cery dojrzałej, który powinien dobrze ujednolicać, wypełniać i wygładzać skórę, ale nie podkreślać jej zmarszczek i załamań. Dla cery dojrzałej najlepiej wybierać produkty rozświetlające.