Kosmetyki do opalania

Pokazywanie 1 - 22 z 22 przedmiotów

Kosmetyki do opalania

Słońce jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ dzięki niemu w skórze produkowana jest witamina D3. Co prawda, do zapewnienia sobie jej potrzebnej dawki wystarczy 20-30 minut dziennej ekspozycji na światło słoneczne. Dłuższe kąpiele słoneczne mają zwykle na celu uzyskanie ładnego, złocistego kolorytu skóry. Jednak aby uniknąć poparzeń i przebarwień niezbędne jest każdorazowe stosowanie kosmetyków do opalania, czyli produktów z filtrem chroniącym przed promieniami UV. Świetnie sprawdzą się tutaj naturalne kosmetyki do opalania polskiej marki Nacomi, które są wzbogacone o naturalne olejki. Dzięki temu poza ochroną przed poparzeniem zapewniają także nawilżenie, natłuszczenie i wygładzenie skóry.

Jaki wybrać filtr?

Filtr powinien być dobrany do typu karnacji. Im jaśniejszy koloryt skóry, tym mocniejszy filtr należy wybrać. Dla fototypu I najlepsze będą kremy SPF50, natomiast dla II mogą być nieco lżejsze – SPF30. Ochronę na poziomie SPF20 można wybrać, gdy ma się ciemniejszą karnację (fototyp III) lub planuje się krótką ekspozycję słoneczną w niezbyt upalny dzień. Najniższe wartości, czyli filtry 15, 10 lub niższe, są rekomendowane dla osób o śniadej cerze, które nie miewają problemów z poparzeniami i od razu uzyskują brązowy odcień opalenizny. Produkty z filtrem, jak również specjalne przyspieszacze mogą być także stosowane jako kosmetyki do opalania w solarium.

Samoopalacze

Nawet najlepsze kosmetyki do opalania nie będą przydatne w miesiącach jesienno-zimowych, gdy nie ma możliwości naturalnego przyciemnienia skóry. Wtedy świetnym rozwiązaniem są samoopalacze. Dzięki dostępności różnych konsystencji można dobrać je do własnych potrzeb i preferencji. Najpopularniejsze są musy, ponieważ łatwo je nałożyć i mają dużą wydajność. Do równomiernej aplikacji polecamy specjalne rękawice, które nie tworzą smug i plam, a także nie brudzą dłoni. Bardzo wygodne są także spraye i mgiełki, ponieważ dzięki lekkiej formule nie obciążają skóry. Dodatkowo łatwo się je rozpyla, co sprawia, że jest małe ryzyko nierównomiernego rozprowadzenia produktu.