Lakiery do paznokci

Pokazywanie 1 - 45 z 566 przedmiotów

Zadbane dłonie i paznokcie

Dłonie są naszą wizytówką. Choć są tylko jednym z wielu elementów wyglądu, mają spory wpływ na całościowe wrażenie, ponieważ wiele osób zwraca na nie uwagę. Piękny manicure i zadbana, wypielęgnowana skóra dłoni dodają każdej kobiecie uroku i elegancji. Manicure nie musi rzucać się w oczy, aby wyglądał elegancko. Można go powierzyć kosmetyczce, ale z pewnością każdy da radę wykonać go też samodzielnie w domu (choćby w podstawowym wydaniu). Wystarczy jedynie kilka produktów: pilnik, polerka, odżywka i ulubiony lakier do paznokci. Do zadbania o skórki przyda się też drewniany patyczek i ewentualnie cążki.

Klasyczny czy hybrydowy lakier do paznokci?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów do paznokci. Klasyczne mają trwałość do kilku dni, dlatego stylizację trzeba odświeżać 1-2 razy w tygodniu. Oczywiście jeśli nie czujesz takiej potrzeby do podstawowego manicure wystarczą bezbarwne lub bardzo jasne lakiery, jednak nadal wymagają one stosunkowo częstego odświeżania. W ostatnich latach ogromną popularność zyskały hybrydowe lakiery do paznokci, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni i mają bardzo dużą odporność na czynniki zewnętrzne. Godne uwagi są też żelowe będące kompromisem między klasycznymi a hybrydowymi produktami. Produkty żelowe mają nieco gęstszą konsystencję, która sprawia, że są trwalsze niż tradycyjne lakiery oraz w porównaniu do nich mają intensywny połysk.

Jaki kolor lakieru do paznokci?

Kolorystyka manicure jest oczywiście sprawą indywidualną. Rekomendujemy raczej kierować się własnymi upodobaniami niż bieżącą modą, ponieważ najważniejsze, aby nasz wygląd podobał się nam samym, podobnie jak w przypadku noszonych ubrań. Są zawody, w których malowanie paznokci nie jest dozwolone. W niektórych firmach dress code ogranicza tę możliwość jedynie do kilku kolorów. Najczęściej są to odcienie nude, które wyglądają bardzo elegancko i schludnie. Jeśli jednak nie musisz się ograniczać – zachęcamy do zabawy kolorami! Bardzo często ważnym czynnikiem przy wyborze lakieru jest pora roku – wiosną i latem chętniej wybieramy pastelowe, jasne, radosne odcienie, natomiast jesienią i zimą częściej sięgamy po ciemniejsze, spokojne kolory (np. brązy, szarości, bordo).

Jak zapewnić trwałość manicure?

Do wykonania trwałego manicure nie wystarczy tylko lakier do paznokci. Potrzebny będzie przede wszystkim top nałożony jako ostatnia warstwa, który utrwali całość i zapewni piękny połysk manicure. Przyda się także baza – pod klasyczny lakier wystarczy odżywka, która po pierwsze wyrówna płytkę i przygotuje ją do manicure, a po drugie wzmocni i odżywi ją. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie paznokci. W ciągu dnia zbierają się na nich różne osady i kurz, a także pyłki (np. podczas piłowania). Przed stylizacją należy je odtłuścić przecierając zmywaczem lub specjalnym odtłuszczaczem. W przeciwnym razie manicure może nie mieć odpowiedniej przyczepności lub może mieć problem z ich równomiernym pokryciem. Dodatkowo w razie nierówności płytki najlepiej wygładzić ją delikatnie polerką lub blokiem polerskim.