Lakiery do włosów

Pokazywanie 1 - 45 of 118 przedmiotów

Jak wybrać lakier do włosów?

Lakier to jeden z podstawowych kosmetyków do stylizacji, który znajduje się w każdej łazience. Obowiązkowy na wielkie wyjścia i specjalne okazje, świetnie sprawdzi się także jako produkt stosowany w codziennej stylizacji.

Dobry lakier do włosów musi spełniać szereg funkcji – skutecznie utrwalać, chronić przed wilgocią i trudnymi warunkami atmosferycznymi, nie sklejać ani nie usztywniać fryzury, lecz pozostawiać ją elastyczną. Dodatkowo najlepiej jakby łatwo się wyczesywał. Wydaje się niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Musisz tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu.

Jaka moc utrwalenia?

Główną funkcją jest utrwalenie, jednak nie oznacza to, że od razu należy szukać kosmetyku, który zrobi to ekstremalnie. Warto mieć taki w zanadrzu, aczkolwiek do codziennego modelowania wystarczy umiarkowany stopień utrwalenia. Do wieczorowych upięć lepszy będzie mocny kosmetyk, natomiast bardzo mocne najlepiej zachować na specjalne okazje.

Oczywiście wiele zależy też od fryzury. Jeśli chcesz podtrzymać kok, upięcie, kucyka, warkocza i obawiasz się, że stylizacja łatwo się rozpadnie – wybierz większą moc. Dobry lakier do włosów podtrzyma ich kształt tak, że nie będzie widoczny gołym okiem i da naturalny efekt.

Wskazówki do stosowania

Oto kilka głównych zasad utrwalania fryzury:

  1. Zachowuj umiar – podczas aplikacji trzymaj butelkę około 30 cm od włosów i rozpylaj produkt małymi porcjami.

  2. Jeśli chcesz zwiększyć objętość rozpylaj lakier od wewnętrznej strony pasm – u nasady lub na głowie skierowanej w dół.

  3. Codziennie dokładnie rozczesuj włosy, szczególnie jeśli stosowałaś kosmetyki do stylizacji, a nie planujesz jeszcze ich myć.

  4. Staraj się nie stosować na utrwalone pasma lokówki ani prostownicy, ponieważ wysoka temperatura może je spalić.

Najlepsze lakiery do włosów

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze kosmetyki do stylizacji, w tym lakiery do włosów L’Oreal, Schwarzkopf czy Wella. Warto zaufać znanym markom fryzjerskim, ponieważ ich produkty są na co dzień stosowane w salonach fryzjerskich na całym świecie. Dzięki profesjonalnym składnikom będą skutecznie, lecz delikatnie stylizować Twoją fryzurę.