Tusze do rzęs

Pokazywanie 1 - 45 z 102 przedmiotów

Tusz do rzęs

Tusz do rzęs to jeden z najbardziej podstawowych produktów kosmetycznych przeznaczonych do makijażu. Długa historia tego kosmetyku zaczęła się już w starożytności i zawiera kilka ważnych wydarzeń. W XIX wieku Eugene Rimmel wypuścił pierwszy tusze do rzęs. Był to pył węglowy zmieszany z wazeliną, który przed użyciem należało zmieszać z wodą.

Kilkadziesiąt lat później T. L. Willliams, założyciel firmy Maybelline, ulepszył nieco produkt Rimmela, i pokazał światu tusz, do którego była dołączona szczoteczka. Prawdziwą rewolucję w produkcji tuszu do rzęs zapoczątkowała słynna Polka Helena Rubinstein. To właśnie ona wpadła na pomysł metalowego opakowania z wysuwaną szczoteczką. Taka forma tuszu do rzęs istnieje do dzisiaj i ma ją w kosmetyczce prawie każda kobieta.

Jak dobrać tusz do rzęs?

Dobrze dobrany tusz do rzęs może być świetnym dopełnieniem idealnego makijażu. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów tuszów dających różny efekt. Skąd zatem wiedzieć, która maskara będzie odpowiednia i najlepiej dostosowana do indywidualnych preferencji? Tak naprawdę najlepsza jest metoda prób i błędów. Tusz do rzęs, który sprawdza się u koleżanki/mamy/siostry, nie zawsze sprawdzi się u ciebie. Często trzeba wypróbować kilka modeli tuszów, zanim trafi się na ten idealny.

Istotne jest określenie tego, czego właściwie potrzebują twoje rzęsy – czy brak im objętości, czy raczej są zbyt proste? Kolejnym ważnym kryterium jest też to, czy tusz jest wydajny, nie rozmazuje się za łatwo i nie osypuje z oczu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kształt i rodzaj szczoteczki. Może ona być silikonowa, lub z miękkiego włosia, specjalnie wyprofilowana, lub tradycyjna. Dobór kształtu zależy od kondycji rzęs.

Wybór tuszu, a rodzaj szczoteczki

Działanie tuszu zależy w dużej mierze od tego, z czego jest zrobiona szczoteczka i jaki ma kształt. Każda wersja ma swoje przeznaczenie i inaczej wpływa na efekt malowania.

Jeśli twoje rzęsy są rzadkie i cienkie zdecyduj się na grubą szczoteczkę – nada ona objętość, należy jednak uważać, żeby nie przesadzić z ilością nakładanego tuszu.

Tradycyjna szczotka sprawdzi się przy rzęsach naturalnie gęstych i zdrowych. Delikatnie pogrubi i rozdzieli rzęsy, dzięki czemu spojrzenie będzie pięknie podkreślone.

Rozwiązaniem, które może sprawdzić się przy różnych rzęsach, jest najlepszy tusz do rzęs czy też dobry tusz ze szczoteczką w kształcie stożka. Taki asymetryczny aplikator pomaga w malowaniu nawet najkrótszych rzęs w kącikach oka, pomaga podkręcić włoski i doskonale je zagęszcza.

Dostępne są również maskary ze specjalnie wyprofilowanymi szczotkami, na przykład w kształcie łuku. Te tusze do rzęs przeznaczone są do malowania naturalnie długich rzęs. Nadają idealne podkręcenie i pięknie pogrubiają włoski.

Tusze do rzęs na każdą okazję

Oprócz różnicy w działaniu i kształcie szczoteczki, maskary różnią się także wytrzymałością i działaniem pielęgnacyjnym. Wyróżniamy przede wszystkim tusze do rzęs wodoodporne, które są odporne na pot i wilgoć i zapewniają długotrwały efekt bez rozmazywania. Takie maskary sprawdzą się w deszczową pogodę, upalne lato, czy na wielkie wyjścia. Dla wrażliwych oczu powstały tusze do rzęs hipoalergiczne. Delikatna formuła sprawia, że takie maskary nie powodują podrażnień, dzięki czemu nadają się do używania przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Tusz do rzęs to nie tylko kolor klasycznej czerni. Wśród wielu propozycji znajdziemy tusze do rzęs w odcieniach brązu, niebieskości, czy fioletu.

Co zrobić, aby tusz służył jak najdłużej?

Podczas malowania rzęs dobrze jest trzymać się kilku zasad, które pomogą Ci zachować świeżość tuszu. Przede wszystkim nie zaleca się zbytniego ocierania szczoteczki o opakowanie – może to powodować deformację aplikatora.

Dodatkowo, nie należy zbyt często nakładać tuszu podczas jednorazowego użycia. Każde kolejne wkładanie szczoteczki do opakowania skutkuje wtłaczaniem powietrza, które sprawia, że tusz szybciej wysycha. Warto też raz na jakiś czas przemyć szczoteczkę tonikiem. To pomoże zachować higieniczną czystość maskary przez długi czas.

Jak powinien działać dobry tusz?

Przede wszystkim, dobry tusz do rzęs to taki, który odpowie na twoje oczekiwania – podkręci, pogrubi, lub wydłuży rzęsy. Często maskary łączą w sobie kilka funkcji, wtedy mamy do czynienia z produktami 2w1, lub 3w1. Takie tusze do rzęs działają wielotorowo, dzięki czemu są bardziej uniwersalne niż te skupione na jednej funkcji. Wiąże się to jednak z tym, że nie zawsze podkręcenie rzęs tuszem 3w1 będzie tak samo efektowne, jak po aplikacji tuszem stricte podkręcającym.

Dobry tusz nie powinien się osypywać, tworzyć grudek, czy sklejać rzęs. Ważne jest też jego działanie pielęgnacyjne – niektóre tusze do rzęs zawierają składniki, które dodatkowo chronią rzęsy, nawilżają je lub stymulują ich wzrost. Takie maskary będą świetnym wyborem zarówno dla posiadaczek cienkich i słabych rzęs, jak i dla tych, które cieszą się długimi, gęstymi włoskami wokół oczu.