Pielęgnacja dłoni

Pokazywanie 1 - 36 z 36 przedmiotów

Pielęgnacja dłoni ważna przez cały rok

Dłonie są codziennie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Niska lub wysoka temperatura, promienie słoneczne, kurz, zanieczyszczenia, środki chemiczne - to tylko przykłady czynników, z którymi każdego dnia stykają się ręce. 

 

Skóra dłoni jest delikatniejsza i bardziej skłonna do podrażnień niż skóra reszty ciała. Często jest cieńsza, w wyniku czego prześwitują przez nią żyły, łatwo ją podrażnić i jest bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Znajduje się też na niej mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, więc łatwo o jej przesuszenie, spierzchnięcie lub zaczerwienienie. 

Jak pielęgnować dłonie?

W pielęgnacji rąk najważniejsza jest systematyczność. Czasem wystarczy jeden dzień, podczas którego nie zapewnimy dłoniom odpowiedniej ochrony (np. nie założymy rękawiczek w mroźny dzień), a na skórze od razu pojawią się drobne pęknięcia i przesuszenia. Oto kilka zasad, które pozwolą zabezpieczyć skórę i opóźnić jej procesy starzenia:

  • Do mycia rąk stosuj delikatne preparaty myjące, najlepiej z dodatkiem składników natłuszczających, witamin i naturalnych olejków.
  • Kilka razy dziennie nakładaj krem, szczególnie po umyciu rąk.
  • Pamiętaj o noszeniu rękawiczek - zarówno w chłodne dni, jak i przy pracach domowych (np. sprzątaniu, zmywaniu naczyń).
  • Regularnie wykonuj peeling, a później posmaruj ręce grubą warstwę kremu lub maski.
  • Dbaj o to, aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana. Dla skóry ważne jest dostarczanie niezbędnych składników odżywczych oraz właściwe nawadnianie organizmu (zaleca się picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie).

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Podstawowym preparatem do pielęgnacji dłoni jest krem. Krem do rąk powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, jednak jego głównym zadaniem jest nawilżanie i natłuszczanie. Podczas gdy latem można wybrać kremy o lżejszych konsystencjach, zimą warto stosować preparat o bogatszym składzie, aby ochronić ręce przed zimnem. Latem najlepiej szukać kremów z filtrami UV, które zabezpieczą przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo raz w tygodniu warto wykonać peeling, aby złuszczyć martwy naskórek i przyspieszyć jego regenerację. Następnie najlepiej zaaplikować maskę, która intensywnie odżywi skórę.