Maseczki do twarzy

Wybierz podkategorie

Pokazywanie 1 - 45 z 78 przedmiotów

Najlepsze maseczki do twarzy

Maseczka do twarzy jest jednym z najbardziej polecanych kosmetyków do stosowania w pielęgnacji domowej. Warto zaopatrzyć się w kilka maseczek, z których każda będzie pełniła inną funkcję w zależności od aktualnych potrzeb cery, np. jedną do oczyszczania, drugą do nawilżania, a trzecią do ukojenia i wyciszenia podrażnień.

Kremowa czy żelowa?

Konsystencja produktu zależy głównie od indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze są kosmetyki kremowe, ponieważ łatwo je nałożyć i zmyć. Z kolei maska żelowa na twarz jest świetną propozycją dla osób, które szukają produktów o lżejszej konsystencji. Maski żelowe czasem mają też formułę peel-off, są więc polecane do cery mieszanej, tłustej i zanieczyszczonej, ponieważ dobrze oczyszczają i poprawiają napięcie skóry. Dużą popularnością cieszą się także maseczki bubble, które po nałożeniu na skórę musują i pienią się, dzięki czemu skutecznie docierają w głąb porów skórnych.

Maska algowa i inne maski w proszku

Algi morskie mają uniwersalne właściwości pielęgnacyjne odpowiednie do każdego typu cery, dlatego są jednymi z najbezpieczniejszych składników aktywnych. Maska algowa może być nałożona na całą twarz, w tym także na oczy i usta. Najczęściej znajdziemy ją wśród kosmetyków profesjonalnych, np. marki Bielenda, które są stosowane głównie w gabinetach kosmetycznych. Maseczki do twarzy w proszku to także glinki, które podobnie jak algowe wystarczy wymieszać z wodą, aby uzyskać gotową mieszankę. W tej grupie najczęściej wykorzystuje się działanie oczyszczające i detoksykujące glinek lub aktywnego węgla, który również ma postać proszku.

Wygodne maseczki w płacie

Maseczki w płachcie (lub w płacie) stanowią jeden z 10 kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy. Działają niczym odżywczy kompres dla skóry i wzmacniają jej naturalną barierę ochronną. Są więc świetną propozycją, gdy skóra jest zmęczona, podrażniona lub narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, aby przed jej użyciem wykonać peeling i stonizować cerę. Dodatkowo maski nie można trzymać dłużej niż 20 minut, aby nie dopuścić do jej wyschnięcia, ponieważ wtedy cera może się przesuszyć.