Akcesoria do farbowania włosów

Pokazywanie 1 - 39 z 39 przedmiotów

Koloryzacja włosów – samodzielna czy w salonie?

Koloryzacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów na włosy. Większość kobiet woli zdać się na ekspertów i wykonywać go w salonie fryzjerskim, aczkolwiek niektóre preferują samodzielną koloryzację w domowym zaciszu. Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiedni dobór produktów i ich odcieni. Po pierwsze, trzeba zdecydować między farbą trwałą, półtrwałą a tonerem. Po drugie, należy wybrać odcień farby. Produkty profesjonalne mają zwykle bardzo szeroką gamę odcieni, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty (najlepiej fryzjera). Po trzecie, trzeba zaopatrzyć się w niezbędne przybory do koloryzacji, które ułatwią jej wykonanie.

Jakie akcesoria do farbowania włosów?

Podstawowe przybory do farbowania włosów to miseczka i pędzel. Miseczka pozwala łatwo wymieszać farbę lub rozjaśniacz z oksydantem. Bardzo ważne, żeby nie była metalowa, ponieważ metal może wejść w reakcję ze stosowanymi produktami. Rekomendujemy stosowanie miseczek silikonowych lub wykonanych z tworzywa sztucznego, np. z serii Lussoni by Tools For Beauty. Wiele z nich ma wewnątrz miarkę, która ułatwia dokładne odmierzenie preparatów. Pędzel do aplikacji mieszanki powinien być płaski i szeroki, a jednocześnie raczej nieduży i poręczny. Niektóre są dwustronne – z jednej strony mają włosie, a z drugiej grzebień do przeczesywania pasm podczas koloryzacji. Wybór zależy oczywiście od Twoich preferencji i tego czy wolisz korzystać z jednego czy kilku akcesoriów. Dodatkowo każdy pędzel jest zakończony szpikulcem, który ułatwia wydzielanie pasm podczas zabiegu.

Poza miską i pędzlem przydatne akcesoria do farbowania włosów to także folie lub listki do pasemek. Są niezbędne podczas wykonywania refleksów na włosach, kiedy mieszankę nakłada się tylko na wybrane pasma. Paski służą nie tylko do oddzielenia pasm, ale mają także właściwości termiczne. W złożonym pasku jest utrzymywane ciepło, co zapewnia prawidłowe działanie preparatów. Wśród praktycznych przyborów do koloryzacji warto wymienić również wyciskarkę do tubek, która ułatwia wyciśnięcie resztek farby z tubki, a tym samym zużycie całego opakowania produktu.

Przybory do farbowania nie tylko dla pań

Coraz większą popularnością cieszą się produkty do farbowania włosów dla mężczyzn. Najczęściej występują one w postaci odsiwiaczy do włosów, których zadaniem jest przywrócenie naturalnego odcienia i pokrycie siwizny. Zabieg odsiwiania jest bardzo prosty i można go bez problemu przeprowadzić samodzielnie w domu. Odsiwiacze znajdują się w gotowych zestawach pigmentów z utleniaczem, więc nie trzeba się zastanawiać nad wyborem stężenia oksydantu. Dodatkowo do niektórych są dołączone aplikatory do nakładania mieszanki, aczkolwiek zwykle są małe i nie tak wygodne jak pełnowymiarowe akcesoria do farbowania włosów. Zabieg odsiwiania należy powtarzać co kilka tygodni, dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalną miseczkę i pędzel do koloryzacji, które ułatwią jego wykonywanie. Wygodny, szeroki pędzel zapewnia szybkie i równomierne rozprowadzenie mieszanki, dzięki czemu efekt kolorystyczny jest jednolity.