Balsamy do ust

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 6 z 6 przedmiotów

Balsam do ust

Balsam do ust to kosmetyk, który zawsze warto mieć pod ręką. Podobnie jak szminka, puder czy jedwab do włosów z łatwością zmieści się w torebce. Poza właściwościami pielęgnacyjnymi, jego główną zaletą są smakowite zapachy, najczęściej owocowe. Najlepiej stosować go kilka razy dziennie bez względu na okoliczności – przed wyjściem na zewnątrz, pod lub na szminkę, jak również za każdym razem, gdy poczujesz, że wargi są suche i napięte.

Dlaczego pielęgnacja ust jest ważna?

Usta są pokryte bardzo cienkim i delikatnym naskórkiem. Z tego względu łatwo się przesuszają i podrażniają, więc potrzebują częstego nawilżania i natłuszczania. Nie znajdują się na nich gruczoły łojowe i potowe, dlatego często mamy potrzebę, aby zwilżać je śliną. Stosowanie balsamów tworzy na wargach mechaniczną warstwę ochronną, która chroni je przed nadmiernym odparowywaniem wody i utratą nawilżenia. Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna, gdy spodziewamy się kontaktu z czynnikami potencjalnie wysuszającymi, np. przed nałożeniem mocno matowej pomadki.

Najlepsze balsamy do ust na lato i zimę

Latem i zimą usta są bardziej narażone na czynniki drażniące. Mróz, wiatr i duże zmiany temperatur w okresie zimowym powodują, że bardzo szybko pierzchną i czasem też pękają, co powoduje spory dyskomfort. Potrzebują wtedy typowo ochronnych pomadek o gęstej, tłustej konsystencji, które utrzymają się na nich długo po aplikacji. Z kolei latem można wybrać lżejszą pomadkę, warto natomiast szukać produktu z filtrem UV, który zapewnia ochronę przeciwsłoneczną. Niestety wiele osób ma skłonność do poparzeń czerwieni wargowej podczas silnej ekspozycji słonecznej.

Balsam bezbarwny czy koloryzujący?

Najlepsze balsamy do ust są bezbarwne, ponieważ ich głównym celem jest pielęgnacja. Nasycenie składnikami odżywczymi (np. masłem shea, witaminami A i E, olejkami roślinnymi) sprawia jedynie, że podkreślają ich naturalny blask. Balsamy, które nadają delikatny kolor są polecane szczególnie, jeśli na co dzień nie używasz szminki i chcesz subtelnie podkreślić odcień warg.