Kosmetyki do brwi

Pokazywanie 1 - 45 z 94 przedmiotów

Kosmetyki do brwi

Makijaż oprawy oczu stanowi nieodłączny element całego makijażu. Ma za zadanie nie tylko ją podkreślić, ale też stworzyć dla nich ramę i dodać twarzy wyrazistości. Gdy pominiemy ten krok make-up może wydawać się niepełny i niedokończony. Jeśli chodzi o makijaż brwi, jego podstawę stanowi ich odpowiednie wyregulowanie. Dopiero gdy zbędne włoski zostaną usunięte możliwe jest perfekcyjne podkreślenie ich naturalnej linii.

Delikatne podkreślenie kredką lub cieniem

Kredka do brwi świetnie sprawdzi się w delikatnym makijażu. Często tworzy tylko tło dla włosków i wypełnia luki między nimi, dzięki czemu uzyskany efekt jest naturalny. Kredka często jest dwustronna – zawiera spiralkę lub gąbeczkę pomocną w przeczesaniu włosów lub roztarciu kosmetyku. Podobnie jak cień do brwi łatwo ją rozetrzeć, więc istnieje mniejsze ryzyko, że zdominuje cały makijaż. Cieniem z kolei wygodnie podkreśla się kontury. Cienie i kredki do brwi są dobrą propozycją dla osób, które nie mają wprawy w podkreślaniu oprawy oczu.

Mocny akcent – pomada do brwi

Dla miłośników mocniejszych akcentów polecane są produkty kremowe i woskowe, które są zwykle trwalsze i zawierają więcej pigmentów kolorystycznych. Najpopularniejszym produktem z tej grupy jest pomada do brwi. Często ma dołączony specjalny aplikator w formie pędzelka, który ułatwia jej nałożenie i rozprowadzenie. Pomady to gęste kosmetyki zwykle bazujące na woskach, dzięki czemu są bardzo trwałe i w wielu przypadkach również wodoodporne.

Żel do brwi na niesforne włoski

Do ułożenia niesfornych włosów świetnie sprawdzą się żele do brwi. Można je stosować samodzielnie lub jako wykończenie makijażu. Ich głównym zadaniem jest wymodelowanie i utrwalenie włosków tak, aby przez cały dzień nie straciły nadanego im kształtu. Występują zarówno w wersji przezroczystej, jak i kolorowej. Podobne funkcje pełnią maskary, które tak jak żele mają zazwyczaj wygodny aplikator w formie spiralki. Dodatkowo niektóre z tych kosmetyków zawierają składniki odżywcze i wzmacniające polecane szczególnie do osłabionych, cienkich i rzadkich włosków.