Kremy do twarzy

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 124 przedmiotów

Jak wybrać krem do twarzy?

Kremy do twarzy są jednymi z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji cery. Mimo że czasem nie przywiązuje się do nich dużej wagi, mają kluczowe znaczenie dla jej kondycji. Jak wybrać odpowiedni dla siebie? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj cery, ponieważ produkt do skóry suchej będzie miał zupełnie inną konsystencję i skład niż ten dedykowany cerze tłustej. Bardzo istotne jest także dopasowanie kosmetyku do wieku, szczególnie w przypadku cery dojrzałej, która musi być intensywnie odżywiana i nawilżana. Tylko wtedy możliwa jest redukcja oznak starzenia. Warto także zwrócić uwagę na porę roku, ponieważ skóra inaczej reaguje na różne temperatury i czynniki atmosferyczne, dlatego wymaga innej pielęgnacji latem i zimą. Krem do twarzy powinno się więc zmieniać raz na kilka miesięcy, aby dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych składników aktywnych.

Krem na dzień

Poza dopasowaniem do rodzaju cery, wieku i pory roku kosmetyk musi być inny w zależności od tego czy stosujemy go rano, czy wieczorem. Krem do twarzy na dzień musi zapewnić skórze ochronę przed promieniami słonecznymi, powinien więc zawierać filtr UV. Wysokość faktora SPF zależy natomiast od indywidualnych potrzeb skóry – wyższej ochrony będzie potrzebowała cera naczynkowa, wrażliwa i o bardzo jasnej karnacji. Nawet zimą warto szukać produktów z filtrem UV, choć może on być niższy niż w produktach stosowanych latem. Dodatkowo w ciągu dnia świetnie sprawdzi się kosmetyk o stosunkowo lekkiej konsystencji, szczególnie jeśli ma być nakładany pod makijaż.

Krem na noc

Krem do twarzy na noc ma zapewnić skórze intensywną pielęgnację, dlatego jego konsystencja zwykle jest gęstsza i bogatsza. Dzięki niemu twarz będzie rano wyglądać na wypoczętą i zyska zdrowy, naturalny blask. Oczywiście nie ma potrzeby, żeby zawierał filtr przeciwsłoneczny. Należy go natomiast dopasować do cery i wieku. Przy skórze dojrzałej warto szukać intensywnego działania przeciwstarzeniowego i przeciwzmarszczkowego, przy suchej i osłabionej silnej regeneracji i odżywienia, natomiast w przypadku wrażliwej i naczynkowej ukojenia podrażnień i zaczerwienień.