Zalotki

Pokazywanie 1 - 9 z 9 przedmiotów

Zalotka do rzęs

Zalotka do rzęs to jeden z podstawowych i ponadczasowych akcesoriów do makijażu. Wiele osób ma problem z długimi, lecz prostymi rzęsami, a jej niekwestionowaną zaletą jest to, że daje w pełni naturalny efekt. Dodatkowo jest tania i bardzo szybka w użyciu. Czego chcieć więcej? Możesz bez problemu stosować ją codziennie, ponieważ gdy używasz jej prawidłowo i delikatnie nie ma najmniejszego ryzyka uszkodzenia włosków. Prawdopodobnie niektórym wydaje się niepotrzebna w dobie różnych zabiegów umożliwiających trwałe podkręcenie i przedłużanie rzęs. My jednak jesteśmy innego zdania. Nawet jeśli korzystasz z zabiegów permanentnych z pewnością od czasu do czasu robisz między nimi przerwy, w których zalotka okaże się najlepszą przyjaciółką.

Rodzaje i kształty

Zalotka w najprostszej wersji ma smukłą budowę i w całości składa się z metalu. Dzięki temu jest trwała, odporna na uszkodzenia oraz zajmuje mało miejsca w kosmetyczce, więc można ją zabrać ze sobą w każdą podróż. W naszej ofercie znajdziecie ją w serii ilū z piękną, tęczową poświatą. Pozostałe akcesoria do podkręcania rzęs z tej serii, jak również nasze pozostałe zalotki z kolekcji Lussoni i Kashōki by Tools For Beauty posiadają dodatkowe elementy w postaci gumowych nakładek na rączki. Dzięki nim łatwiej chwycić je w dłonie i istnieje mniejsze ryzyko ich wyślizgnięcia się. Dodatkowo śliczne kolory nakładek dodają im uroku i stanowią idealny komplet z pęsetami dostępnymi w naszym sklepie.

Jak jej prawidłowo używać?

  1. Zalotki używaj tylko na suche, niepomalowane rzęsy. Jak każde włosy, rzęsy, gdy są mokre lub wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

  2. Umieść górne rzęsy między poduszeczkami i delikatnie ściśnij tuż przy powiece, ale w taki sposób, aby nie przyciąć skóry. Przytrzymaj przez 5-10 sekund. Podkręcanie rzęs nie powinno powodować żadnego bólu.

  3. Następnie dla bardziej naturalnego efektu możesz subtelnie podkręcić środek i końcówki włosków. Dzięki temu ładnie i równomiernie je zaokrąglisz.

  4. Jeśli chcesz uzyskać bardzo trwałe podkręcenie możesz skorzystać z mechanizmu, jaki wykorzystuje zalotka elektryczna. Wystarczy podgrzać suszarką miejsce, które bezpośrednio unosi włoski i odczekać chwilę aż ostygnie do poziomu, który nie poparzy skóry. Ten sposób sprawi, że zalotka zadziała jak lokówka i włoski będą podkręcone na długi czas.

Jak o nią dbać?

Kluczowym elementem każdej zalotki do rzęs są poduszki, które zmniejszają siłę nacisku na włosy podczas podkręcania. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniem mechanicznym, np. osłabieniem lub nadłamaniem włosków. Z tego powodu należy regularnie o nie dbać i pilnować czy nie obluzowują się lub nie wypadają. Jeśli odpadną to znak, że należy kupić nową zalotkę, a starej dla bezpieczeństwa już nie używać. Poduszki trzeba też systematycznie czyścić z kurzu, zabrudzeń i resztek kosmetyków. Idealnie sprawdzi się do tego patyczek kosmetyczny zamoczony w płynie do demakijażu. Raz na jakiś czas warto je także dezynfekować, aby uniknąć podrażnienia delikatnej skóry wokół oczu lub samych oczu.