Woski do włosów

Wybierz podkategorie

Pokazywanie 1 - 16 z 16 przedmiotów

Wosk do włosów

Wosk to kosmetyk do stylizacji włosów znany od dawna. Przez jakiś czas jego popularność spadła na rzecz żelu, ale teraz wraca podobnie jak pasty i pomady. Jest wszechstronnym produktem – świetnie sprawdzi się nie tylko do układania fryzury, lecz także do wąsów i brody, dlatego jest chętnie stosowany przez barberów.

Występuje w różnych postaciach: w formie pasty, kremu, pianki, żelu, a nawet sprayu. Produkty te różnią się konsystencją i sposobem aplikacji, natomiast ich działanie stylizujące jest zbliżone.

Idealna tekstura

Wosk do włosów świetnie nadaje teksturę i zapewnia fryzurze dobry chwyt. Zwykle mocno utrwala, więc nie da się go wyczesać – zmywa się go szamponem. W zależności od pożądanego efektu można nim więc wygładzić lub zmierzwić pasma, najczęściej wykonując ruchy głaskające bądź roztrzepując fryzurę palcami.

Teksturę można nadać zarówno krótkim, jak i długim włosom. Przy dłuższych włosach można stworzyć plażowe fale stylizując woskiem długości i końcówki. Można nim także zwiększyć objętość, należy jednak uważać z nakładaniem produktu u nasady, bo pasma będą wydawały się przetłuszczone.

Stylizacja i odżywienie w jednym

Kosmetyk najczęściej jest tworzony na bazie naturalnych wosków (np. pszczelego, carnauba czy lanoliny). Stanowią one dobrą bazę dla kosmetyków, zapewniają im plastyczną, łatwą w aplikacji konsystencję, niektóre z nich są też naturalnymi konserwantami. Wosk pszczeli, który najczęściej pojawia się w składzie, ma właściwości odżywcze, wzmacniające i nabłyszczające, dlatego jest też stosowany jako maska lub balsam do włosów i ciała.

Jak stosować?

Przede wszystkim w niewielkich ilościach. Wosk do stylizacji włosów jest bardzo wydajnym produktem. Ma dość gęstą formułę, ale po rozgrzaniu staje się bardziej plastyczny, dlatego przed aplikacją trzeba go nabrać na place i rozetrzeć między opuszkami.

Dzięki ciepłu skóry dużo łatwiej będzie go nałożyć. Przy układaniu krótkich fryzur wystarczy przeczesywać pasma palcami, przy dłuższych zależy to od efektu jaki chcemy osiągnąć: można podkreślać wybrane partie, końcówki, definiować loki itd.