Pomadki

Pokazywanie 1 - 45 z 90 przedmiotów

Pomadka podstawą makijażu ust

Pomadka do ust to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu, który musi znajdować się w każdej kosmetyczce. Nawet jeśli nie lubisz ich mocno podkreślać warto mieć chociażby jeden lub dwa „bezpieczne” odcienie, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Mało kto jest naturalnie obdarzony wyrazistym kolorem ust, najczęściej wargi są blade i nikną nawet przy subtelnym makijażu. Wtedy użycie szminki w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru dopełnia całości i podkreśla rysy twarzy dając delikatny efekt.

Kolor i wykończenie produktu

Wybór koloru i wykończenia pomadki do ust zależy przede wszystkim od tego w jakim makijażu czujemy się najlepiej. Wiele kobiet jest przyzwyczajonych do noszenia szminki na co dzień i nie boi się eksperymentować z kolorem. Zwykle jednak do dziennego makijażu rekomenduje się wybierać produkty zbliżone do naturalnego odcienia warg, jedynie o ton lub dwa ciemniejsze, aby go podkreślić. Z kolei na wieczór można zaszaleć i zastosować odważniejszą, wyrazistą szminkę. Co ważne, wyrazisty kosmetyk nie musi być błyszczący – często to właśnie matowe wykończenie intensyfikuje odcień.

W sztyfcie, w kredce, w płynie – jaką pomadkę wybrać?

W naszym sklepie dostępne są różne formy pomadek do ust. Klasyczne szminki w sztyfcie, kredki czy pomadki płynne mogą mieć podobną trwałość i dobre krycie, więc wybór odpowiedniej to w dużej mierze kwestia preferencji. Jeśli natomiast szukasz kosmetyku o ekstremalnej trwałości, to najczęściej znajdziesz go wśród kosmetyków w płynie. Produkty te zasychają po aplikacji i są bardzo odporne na ścieranie.

Jak nakładać szminkę, żeby była trwała?

Szminka najlepiej wygląda na gładkich i nawilżonych ustach. Warto więc regularnie wykonywać peeling ust, aby usunąć nadmiar naskórka. Wystarczy do tego chociażby cukier i miód. Przed samą aplikacją pomadki zaleca się nałożyć krem lub balsam nawilżający i odczekać chwilę, ewentualnie nadmiar odcisnąć chusteczką. Następnie dokładnie i precyzyjnie obrysowujemy kontur kredką, a na koniec wypełniamy je szminką. Dla większego utrwalenia warto przypudrować wargi i pokryć je drugą warstwą produktu.