Balsamy do ciała

Pokazywanie 1 - 45 z 63 przedmiotów

Balsam do ciała

Lubisz uczucie gładkiej, miękkiej i jędrnej skóry? Balsamy do ciała to podstawowe kosmetyki, które pozwalają zadbać o jej dobrą kondycję i atrakcyjny wygląd. Chyba każdy zna nieprzyjemne uczucie suchości, szorstkości i napięcia, któremu może towarzyszyć świąd i podrażnienie spowodowane noszonym ubraniem. Najczęściej problemy te dotykają obszarów, gdzie skóra jest dość cienka, czyli nóg, rąk, pleców. Codzienne stosowanie balsamu nawilżającego do ciała nadaje mu miękkość i gładkość w dotyku, a także chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nie tylko nawilżający

Choć balsam najczęściej kojarzymy z działaniem nawilżającym może on spełniać szereg innych funkcji. Wszystko zależy od tego jakie składniki aktywne zawiera. Dużą grupę produktów do ciała stanowią balsamy ujędrniające, dedykowane szczególnie do walki z cellulitem, z którym boryka się większość kobiet. Są one wzbogacone o składniki pobudzające krążenie, przyspieszające spalanie tłuszczu i wzmacniające naczynia krwionośne, np. kofeinę, L-karnitynę, miłorząb japoński, arnikę górską, rutynę. Z kolei skórze przesuszonej i szorstkiej ze skłonnością do łuszczenia się będą potrzebne kremy do ciała o działaniu odżywczym i regenerującym, które odbudują jej funkcje ochronne. Warto wspomnieć także o popularnych szczególnie w okresie wiosenno-letnim balsamach brązujących, które stopniowo tworzą naturalną opaleniznę.

Różne formy produktów

Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawilżających i ujędrniających skórę. Poza balsamami mogą to być kremy do ciała, musy, masła, mleczka, jogurty. Mimo różnic w konsystencji działanie tych produktów jest podobne. Warto wyróżnić jedynie musy, które szybko się wchłaniają i mają bardziej „suchą” formułę oraz masła, które zwykle natłuszczają pozostawiając na skórze dodatkowy film ochronny.

Szybka reakcja, szybki efekt

Warstwa hydrolipidowa potrzebuje kilku godzin na regenerację, dlatego jeśli np. po kąpieli w basenie z chlorowaną wodą nie nawilżymy skóry może się ona podrażnić lub przesuszyć zanim wróci do naturalnej równowagi. Z tego względu najlepsze jest stosowanie kremów do ciała 1-2 razy dziennie, a przy narażeniu na czynniki wysuszające nawet częściej.