Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 158 przedmiotów

Męska pielęgnacja włosów

Wydawałoby się, że pielęgnacja włosów jest domeną kobiet. Nic bardziej mylnego. Jeśli panowie chcą jak najdłużej zachować dobrą kondycję fryzury muszą o nią odpowiednio dbać. Co prawda ich kolekcja kosmetyków nie musi być tak imponująca jak to często bywa u pań. Zwykle noszą krótkie fryzury, dlatego mogą zrezygnować z niektórych produktów, np. masek czy serum odbudowujących końcówki. Jeśli natomiast preferują obcięcia do ramion lub dłuższe konieczne będzie osobne dbanie o pasma u nasady i na długościach.

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Podstawą wśród męskich kosmetyków do włosów jest oczywiście szampon i odżywka. Regularne mycie i oczyszczanie to nie tylko kwestia higieny, lecz także odświeżenia i zapewnienia fryzurze lekkości. Jak często myć włosy? To w dużej mierze kwestia indywidualna. Wielu mężczyzn robi to codziennie, natomiast w niektórych przypadkach może się okazać, że jest to zbyt duża częstotliwość. Każdy szampon ma właściwości (w mniejszym lub większym stopniu) oczyszczające, dlatego poza kurzem i zanieczyszczeniami zmywa także ze skóry głowy substancje tłuszczowe, które zapewniają jej naturalną ochronę. Jeśli zauważysz napięcie lub suchość skóry głowy warto spróbować myć włosy rzadziej lub zmienić szampon na bardziej delikatny. Do szamponu niezbędna jest odżywka, najlepiej z tej samej serii, ponieważ będzie uzupełniać działanie szamponu. Odżywka nawilży, wygładzi i ułatwi rozczesywanie.

Modelowanie fryzury

Kosmetyki do włosów męskich to także produkty do stylizacji, które zapewnią pożądany kształt i strukturę fryzury. Do wyboru są różne typy kosmetyków: woski, żele, pomady, glinki, pasty, kremy. Różnią się nie tylko konsystencją, ale także stopniem utrwalenia, jaki oferują. Najpopularniejsze są pomady do włosów, które mają formę zbliżoną do pasty. W zależności od tego czy są stworzone na bazie wosków czy wody zapewniają błyszczące lub raczej matowe wykończenie. Zwykle także utrwalają, lecz nie usztywniają pasm, dzięki czemu po kilku godzinach możliwe jest ponowne modelowanie fryzury. Zapewniają bardzo dobry chwyt, więc są idealne do modnych cięć o długości do ucha. Z kolei glinki i pasty mają raczej suchą formułę, dzięki czemu częściej oferują matowy efekt. Ułatwiają także tworzenie podziałów i separacji. Natomiast gdy chcesz nadać fryzurze połysk i zapewnić im bardzo mocne utrwalenie warto wybrać klasyczny żel, który lekko je usztywni i utrzymuje nadany kształt bez względu na warunki zewnętrzne.

Produkty do zadań specjalnych

Rosnącą popularnością cieszą się także koloryzujące kosmetyki do włosów dla mężczyzn, czyli odsiwiacze. Jak sama nazwa wskazuje ich zadaniem jest zniwelowanie siwizny. Odsiwiacze przywracają włosom ich naturalny odcień i zapewniają im jednolity kolor. Znajdują się w gotowych zestawach z utleniaczem, dzięki czemu można je łatwo zastosować samodzielnie w domu. Nie są tak silne jak farby, dlatego zabieg można powtarzać co kilka tygodni, gdy odrost zacznie być widoczny. Odsiwiacze zawierają delikatne pigmenty kolorystyczne, więc nie ma obaw o sztuczny efekt.