Żele do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 65 przedmiotów

Żel do włosów

Jest to jeden z najbardziej klasycznych i tradycyjnych produktów do stylizacji. Ma konsystencję podobną do galarety i zazwyczaj jest przezroczysty. Jest stworzony na bazie wody, więc po nałożeniu na włosy daje efekt ich zwilżenia, można nim więc osiągnąć tzw. wet look.

Ma stosunkowo lekką konsystencję, jednak nakłada się go w niewielkich ilościach, dlatego najlepiej sprawdzi się do krótkich fryzur. Warto zaznaczyć, że jest to kosmetyk głównie do utrwalania, a w mniejszym stopniu do modelowania.

Połysk i utrwalenie

Żel do układania włosów najczęściej daje błyszczące wykończenie. Jest także produktem mocno utrwalającym. Zwykle zapewnia utrwalenie na poziomie średnim, mocnym lub bardzo mocnym. Ze względu na to, że po aplikacji zasycha daje efekt usztywnienia pasm.

Jest świetnym kosmetykiem dla mężczyzn, którzy chcą zachować nadany fryzurze kształt przez cały dzień bez potrzeby wprowadzania poprawek. Z powodzeniem może być stosowany również przez kobiety do krótkich fryzur, do wygładzenia wybranych pasm lub jako żel do włosów kręconych.

Mniej znaczy więcej

Jeśli stosujesz żel do stylizacji włosów zapamiętaj podstawową zasadę: im mniej, tym lepiej. Użycie zbyt dużej ilości produktu może sprawić, że pasma będą wyglądały na przetłuszczone lub sklejone. Jeśli nie lubisz nakładać go dłońmi możesz skorzystać z żelu do włosów w sprayu, wtedy aplikacja będzie dużo łatwiejsza. Jeśli stosujesz żel do loków nakładaj go małymi porcjami tylko na długości i końce.

Proste triki stylizacyjne

Żele do włosów dla mężczyzn często dają wybór – można je nakładać na sucho lub mokro. Eksperci polecają, aby dla najlepszego efektu nakładać kosmetyk na wilgotne, osuszone ręcznikiem pasma, a później wysuszyć je i ułożyć wedle uznania. Do stylizacji na sucho lepiej sprawdzą się produkty takie jak woski, pasty, gumy czy kremy.

Z kolei trikiem dla kobiet, które chcą mocno wygładzić proste pasma jest podpięcie ich po utrwaleniu wsuwką na kilka minut. Dodatkowo jeśli pod wsuwkę włożysz kawałek chusteczki nie zrobią się na nich odkształcenia.