Akcesoria do paznokci

Pokazywanie 1 - 45 z 172 przedmiotów

Akcesoria do stylizacji paznokci są potrzebne bez względu na to czy manicure wykonujemy samodzielnie w domu, czy w salonie kosmetycznym. Dzięki nim możesz wykonać wymarzoną stylizację paznokci, a także nadać im idealny kształt i fakturę, a także przygotować do różnych etapów manicure hybrydowego.

Akcesoria do paznokci - podstawowe produkty

Prawdopodobnie u kosmetyczki zobaczysz dużo więcej akcesoriów do paznokci niż we własnych zbiorach. Jako podstawowe, uniwersalne artykuły warto wymienić: pilnik do paznokci, polerkę, patyczki do odsuwania skórek oraz nożyczki lub obcinacz. Za każdym razem przed malowaniem paznokci, płytki należy odpowiednio przygotować, czyli w razie potrzeby skrócić, nadać im pożądany kształt i wygładzić ewentualne nierówności. Dzięki takiemu przygotowaniu manicure będzie trzymał się dłużej, a ryzyko odpryśnięcia lakieru będzie mniejsze. Ponadto zagwarantuje to odpowiedni, efektowny kształt paznokci.

Jak wybrać pilnik i polerkę?

Wybór pilnika i polerki jest bardzo ważny dla kondycji płytek. Dobierając te akcesoria do paznokci należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich gradację. Jeśli chodzi o pilniki do paznokci, do manicure i pedicure najczęściej stosuje się gradację: średnio- i drobnoziarniste, czyli 100/180 lub 180/240. Pierwsza z nich może posłużyć do modelowania krawędzi, ale także do spiłowania warstwy żelu lub akrylu.

Druga jest idealna do modelowania naturalnych płytek, jak również do prac wykończeniowych na paznokciach utwardzonych. Polerki do paznokci także najczęściej występują w gradacji 100/180, jednak zawarta w nich gąbka amortyzuje i zmniejsza nacisk. Z powodzeniem można je stosować do wygładzania nierówności na powierzchni płytek naturalnych, jak również do usuwania resztek produktów hybrydowych.

Pilniki mają też różne kształty: prosty lub kształt banana, nazywany również półksiężycem. Kształty te są nieprzypadkowe, bowiem pilnik prosty umożliwia nadanie kształtu krawędziom i ściankom bocznym, a także dolnemu łukowi. Banan za to idealnie sprawdzi się do pracy ze skórkami.

 

Akcesoria do paznokci - polerka do paznokci

Czterostronna polerka do paznokci pozwala z kolei zadbać o wymarzone paznokcie w domowych warunkach. Ma drobnoziarnistą powierzchnię i pozwala modelować kształt paznokcia. Dodatkowo go wygładza, likwidując wszystkie nierówności i nabłyszcza płytkę paznokcia. Blok polerski pozwala przygotować paznokcie do takich zabiegów jak manicure klasyczny lub hybrydowy.

 

Akcesoria do paznokci hybrydowych

Akcesoria do paznokci hybrydowych częściowo pokrywają się z wcześniej wymienionymi. Różnica jest taka, że w salonach kosmetycznych pilniki i polerki często traktuje się jednorazowo. Można sobie na to pozwolić, ponieważ są tanie, a zapewnia się dzięki temu odpowiednią higienę podczas zabiegu.

Z artykułów jednorazowych potrzebne są też waciki bezpyłowe. Drewniane patyczki zazwyczaj zastępuje metalowe radełko (kopytko do skórek), które pozwala nie tylko odsunąć skórki, lecz także usunąć resztki lakierów hybrydowych. Radełka pozwalają na delikatne i precyzyjne odsunięcie skórek, które zachodzą na płytkę paznokcia. Wykonane są ze stali nierdzewnej. Dodatkowo są lekkie, precyzyjne, trwałe w wykonaniu i mają ergonomiczny kształt.

Do zdjęcia hybrydy przydadzą się także folia aluminiowa i klipsy do jej podtrzymania. Niezbędna jest oczywiście lampa UV/LED, która utwardza kolejne warstwy manicure. Do domowego użytku wystarczy lampa o niedużej mocy już na poziomie 9-12 W. Dla doświadczonych stylistek paznokci praktycznym urządzeniem jest frezarka, która pozwala znacznie szybciej zdjąć hybrydę i wygładzić płytki niż przy użyciu tradycyjnych metod.

 

Artykuły do pedicure

Niezbędne akcesoria do pedicure do stylizacji paznokci u stóp to pilnik i polerka, zazwyczaj w kilku gradacjach. Dodatkowo do pielęgnacji skóry przyda się tarka do stóp, która pozwoli mechanicznie usunąć nagromadzony na powierzchni naskórek. Dzięki temu stopy, w szczególności pięty, zostaną wygładzone, a zgrubienia zniwelowane.

 

Jednorazowe akcesoria idealne do salonów kosmetycznych

Do każdego zabiegu w salonie kosmetycznym stosuje się także akcesoria jednorazowe. Jednym z nich są jednorazowe klapki, które dostępne są w uniwersalnym rozmiarze, dzięki czemu nie ma konieczności kupowania ich w różnych wielkościach. Umożliwiają przy tym swobodne poruszanie, Wykonane są z miękkiego tworzywa i zapewniają duży komfort użytkowania.

Do innych jednorazowych akcesoriów przydających w salonie kosmetycznym zaliczyć można ręczniki i chusteczki czy worki foliowe chroniące skórę przed kontaktem z wanienką.

Idealnie sprawdzają się tu także takie elementy, jak podkłady kosmetyczne z włókniny perforowanej. Chronią one powierzchnię przez zabrudzeniem i zmoczeniem, zapewniając przy tym zachowanie odpowiedniej higieny podczas zabiegu. Dzięki temu, że są wykonane z delikatnej i miękkiej włókniny z dziurkowaną powierzchnią, nie podrażniają skóry i pozwalają jej oddychać. Stanowią przy tym barierę dla kosmetyków, kurzu i złuszczonego naskórka. Służą do jednorazowego użytku.

Separatory pozwolą wykonać idealny pedicure

W wykonaniu idealnego pedicure posłużą nam też separatory do pedicure, które są wykonane z mięciutkiej pianki i nie zawierają lateksu. Separatory służą do oddzielania palców od siebie. Dzięki temu, że mają doskonale wyprofilowany kształt, znacznie ułatwiają malowanie paznokci u stóp pozwalając na idealne pomalowanie paznokci.