Akcesoria do paznokci

Pokazywanie 1 - 45 z 143 przedmiotów

Akcesoria do paznokci

Akcesoria do stylizacji paznokci są potrzebne bez względu na to czy manicure wykonujemy samodzielnie w domu, czy w salonie kosmetycznym. Prawdopodobnie u kosmetyczki zobaczysz ich dużo więcej niż we własnych zbiorach. Jako podstawowe, uniwersalne artykuły warto wymienić: pilnik do paznokci, polerkę, patyczki do odsuwania skórek oraz nożyczki lub obcinacz. Za każdym razem przed malowaniem paznokci płytki należy odpowiednio przygotować, czyli w razie potrzeby je skrócić, nadać im pożądany kształt i wygładzić ewentualne nierówności. Dzięki takiemu przygotowaniu manicure będzie trzymał się dłużej, a ryzyko odpryśnięcia lakieru będzie mniejsze.

Jak wybrać pilnik i polerkę?

Wybór pilnika i polerki jest bardzo ważny dla kondycji płytek. Dobierając te akcesoria do paznokci należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich gradację. Jeśli chodzi o pilniki, do manicure i pedicure najczęściej stosuje się gradacje średnio- i drobnoziarniste, czyli 100/180 lub 180/240. Pierwsza z nich może posłużyć do modelowania krawędzi, ale także do spiłowania warstwy żelu lub akrylu. Druga jest idealna do modelowania naturalnych płytek, jak również do prac wykończeniowych na paznokciach utwardzonych. Polerki także najczęściej występują w gradacji 100/180, jednak zawarta w nich gąbka amortyzuje i zmniejsza nacisk. Z powodzeniem można je stosować do wygładzania nierówności na powierzchni płytek naturalnych, jak również do usuwania resztek produktów hybrydowych.

Akcesoria do paznokci hybrydowych

Akcesoria do paznokci hybrydowych częściowo pokrywają się z wcześniej wymienionymi. Różnica jest taka, że w salonach kosmetycznych pilniki i polerki często traktuje się jednorazowo. Można sobie na to pozwolić, ponieważ są tanie, a zapewnia się dzięki temu odpowiednią higienę podczas zabiegu. Z artykułów jednorazowych potrzebne są też waciki bezpyłowe. Drewniane patyczki zazwyczaj zastępuje metalowe radełko (kopytko do skórek), które pozwala nie tylko odsunąć skórki, lecz także usunąć resztki lakierów hybrydowych. Do zdjęcia hybrydy przydadzą się także folia aluminiowa i klipsy do jej podtrzymania. Niezbędna jest oczywiście lampa UV/LED, która utwardza kolejne warstwy manicure. Do domowego użytku wystarczy lampa o niedużej mocy już na poziomie 9-12 W. Dla doświadczonych stylistek paznokci praktycznym urządzeniem jest frezarka, która pozwala znacznie szybciej zdjąć hybrydę i wygładzić płytki niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Artykuły do pedicure

Niezbędne akcesoria do stylizacji paznokci u stóp to pilnik i polerka, zazwyczaj w kilku gradacjach. Dodatkowo do pielęgnacji skóry przyda się tarka do stóp, która pozwoli mechanicznie usunąć nagromadzony na powierzchni naskórek. Dzięki temu stopy, w szczególności pięty, zostaną wygładzone, a zgrubienia zniwelowane. Praktyczne są także separatory, które oddzielają palce podczas malowania i chronią przed rozmazaniem lakieru zanim wyschnie lub zostanie utwardzony w lampie. Do każdego zabiegu w salonie kosmetycznym stosuje się także artykuły jednorazowe takie jak np. piankowe klapki do pedicure, ręczniki i chusteczki czy worki foliowe chroniące skórę przed kontaktem z wanienką.