Akcesoria do paznokci

Pokazywanie 1 - 45 of 159 przedmiotów

Akcesoria do paznokci

Zadbane dłonie i stopy są ważne nie tylko ze względu na estetykę, lecz także na zdrowie. W szczególności stopy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby uniknąć na nich zmian, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Z kolei dłonie są naszą wizytówką, ponieważ to one wysuwają się na pierwszy plan podczas gestykulacji. Paznokcie nie muszą być zawsze pokryte kolorem, ale ważna jest ich pielęgnacja i regularne stosowanie odżywek. Akcesoria do paznokci są niezbędne do każdego zabiegu manicure i pedicure. Jeśli decydujesz się na ich samodzielne wykonanie w domu, wystarczą Ci mniej specjalistyczne narzędzia.

Akcesoria do manicure

Podstawowe akcesoria do paznokci stosowane podczas manicure to pilniki i polerki. Pozwalają przygotować płytki do przyjęcia bazy, lakieru i topu. Bez względu na to czy wykonujemy manicure klasyczny, hybrydowy czy żelowy niezbędne jest ich wygładzenie i zmatowienie. Pilnikiem należy nadać płytkom właściwy kształt, a polerką wyrównać ich powierzchnię. Bardzo ważny jest dobór optymalnej gradacji, ponieważ zbyt niska może spowodować osłabienie lub uszkodzenie paznokci. Najczęściej stosowana jest gradacja 100/180, która jest odpowiednia zarówno do naturalnych, jak i sztucznych płytek. Poza wymienionymi rzeczami do paznokci przydadzą się jeszcze cążki lub drewniane patyczki do odsuwania skórek, ponieważ niezadbane skórki sprawiają, że manicure wygląda dużo mniej estetycznie. Nie trzeba ich wycinać, wystarczy je jedynie odsunąć. Dodatkowo dla miłośników ozdobnych stylizacji niezastąpione będą precyzyjne akcesoria do zdobień takie jak np. cienkie pędzelki, sondy czy folie transferowe. Można dzięki nim wykonać różne wzory, również samodzielnie.

Akcesoria do pedicure

Wśród rzeczy do paznokci potrzebnych podczas pedicure ważne są nożyczki lub obcinacz. Paznokcie u stóp najlepiej skracać na prosto nadając im kwadratowy kształt. Nie zaleca się też zaokrąglać boków. Dzięki temu można uniknąć wrastania płytek. Do wygładzenia skóry na stopach niezbędna będzie tarka do stóp, która w mechaniczny sposób złuszcza martwy naskórek oraz usuwa zgrubienia i zrogowacenia. Zabieg pedicure należy wykonywać po wymoczeniu stóp, ponieważ w przeciwnym razie można je podrażnić lub uszkodzić. Wśród akcesoriów do paznokci bardzo praktyczne są także separatory do stóp, które oddzielają palce od siebie podczas malowania.

Artykuły jednorazowe

Akcesoria do paznokci to także artykuły jednorazowego użytku takie jak np. waciki, chusteczki, ręczniki. Często są wykonane z włókniny – materiału przyjaznego dla środowiska, który jest bardzo cienki, a zarazem wytrzymały. Dodatkowo jest miękki i dobrze chłonie wodę. Waciki zwykle są wykonane z kilku warstw. Podobnie jak ręczniki mogą być włókninowe, jednak najważniejsze, aby się nie pyliły. W przeciwnym razie mogą zostawiać na płytkach pyłki, które będą widoczne po nałożeniu lakieru. Do pedicure przydadzą się jeszcze piankowe japonki oraz worki foliowe do wyłożenia miski do pedicure. Ich użycie jest szczególnie ważne w gabinecie kosmetycznym, ponieważ zapewniają odpowiednią higienę podczas zabiegu.