Serum do twarzy

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 77 przedmiotów

Serum do twarzy

Jest to kosmetyk o mocno skoncentrowanej formule, który można porównać do kuracji i masek stosowanych w pielęgnacji włosów. Pozwala szybko i intensywnie dostarczyć skórze cenne składniki aktywne. Jak go prawidłowo stosować? Przede wszystkim nie należy używać go bez przerwy. Jeśli będziesz stosować produkt codziennie przez długi czas skóra przyzwyczai się do jego skoncentrowanej formuły i może słabiej reagować na kosmetyki o mniejszym stężeniu składników odżywczych. Najlepsze jest więc stosowanie serum, gdy chcesz okresowo wzmocnić cerę, szczególnie gdy jej stan się pogarsza, np. po lecie, gdy jest przesuszona częstą ekspozycją słoneczną.

Jak wybrać najlepsze serum do twarzy?

Dobre serum do twarzy można wybrać na dwa sposoby. Można je dobrać do codziennie stosowanego kremu, aby wzmocnić jego działanie. Wtedy kosmetyk najlepiej włączyć do codziennej pielęgnacji i nakładać je przed kremem. Można również wybrać produkt o innych właściwościach, aby zwalczyć nawracające problemy skórne (np. przebarwienia, rozszerzone naczynia krwionośne). Warto wtedy zafundować skórze intensywną kurację, np. przez 1-2 miesiące, która trwale poprawi jej kondycję.

Najpopularniejsze są produkty, które mają właściwości przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Serum przeciwzmarszczkowe jest niezbędne do pielęgnacji cery dojrzałej. Najczęściej zawiera składniki wygładzające i opóźniające procesy starzenia, np. kwas hialuronowy, kolagen, peptydy. Z kolei serum nawilżające do twarzy zawiera składniki nawilżające i zapobiegające przesuszaniu się skóry, np. kwas hialuronowy, aloes, naturalne olejki.

Nierozłączny zestaw: serum i krem do twarzy

Nawet najlepsze serum do twarzy nie wystarczy, jeśli będzie stosowane samodzielnie. Skoncentrowana formuła produktu musi być przykryta kolejnym kosmetykiem, aby jego składniki aktywne łatwiej i efektywniej wniknęły w głąb skóry. Z tego względu razem z kremem do twarzy stanowią nierozłączny komplet. Należy jednak zwrócić uwagę, że niektóre sera potrzebują stosowania na wierzch konkretnych kremów (np. z filtrem UV).