Odżywki do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 570 przedmiotów

Najlepsza odżywka do włosów

Dobrze dobrana i odpowiednio użyta odżywka może zdziałać na włosach cuda. Wybór tej najlepszej wiąże się z indywidualnymi preferencjami i kondycją włosów. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są zniszczone, czy cieszysz się pięknymi kosmykami, odżywka powinna na stałe zagościć w twoim planie pielęgnacyjnym.

Suchym, potrzebującym regeneracji włosom odżywka zapewni stopniową odbudowę. W przypadku zdrowych, silnych pasm odżywka sprawdzi się jako kosmetyk podtrzymujący ich świetną formę. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje odżywek – zarówno klasyczne, jak i bez spłukiwania. Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością dopasujesz kosmetyk do potrzeb swoich włosów.

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Aby wybrać odpowiednią odżywkę, należy przede wszystkim określić potrzeby swoich włosów. Czy brakuje im nawilżenia, czy lekkości? A może należy je wzmocnić? Wśród odżywek znajdziesz produkty, które odpowiedzą na każdy problem związany z kondycją twoich pasm.

Do zniszczonych, łamiących się, matowych i suchych włosów najlepiej jest dobrać odżywkę wzmacniającą, nawilżającą, czy taką, która dokładnie zregeneruje kosmyki. Odżywki do włosów o takim przeznaczeniu odbudowują włókna, zamykają łuski i zapobiegają łamaniu się włosów. Dodatkowo pasma odzyskują zdrowy blask, a dzięki intensywnemu nawilżeniu są wyraźnie gładsze i milsze w dotyku.

Włosy, które się nadmiernie puszą, lub plączą, potrzebują odżywki o działaniu nawilżającym, która dociąży kosmyki i ułatwi ich rozczesywanie. Warto też zadbać o dobór odpowiedniej szczotki, która dokładnie rozdzieli włosy i nie będzie ich łamać.

Cienkie i delikatne pasma, którym brak objętości, należy pielęgnować za pomocą odżywki o lekkiej formule. Taki kosmetyk nie obciąży pasm, dzięki czemu zapobiegnie oklapniętym włosom.

Szczególnie istotne jest stosowanie odżywki na włosy farbowane, zniszczone rozjaśnianiem i różnymi zabiegami stylistycznymi. Takie pasma potrzebują intensywnej regeneracji na co dzień, dlatego warto pielęgnować je odżywką dopasowaną do tego rodzaju włosów. Odżywki do włosów farbowanych chronią kolor i zapewniają przedłużenie jego intensywności.

Kręcone i falowane włosy polubią się z odżywkami, które nawilżają, zamykają łuski i podkreślają skręt. Kosmetyki do włosów kręconych najlepiej jest dobierać pod kątem zawartości – często mają one składniki, które mogą niepotrzebnie puszyć włosy. Ważne jest wypróbowanie różnych rodzajów odżywek, w celu ustalenia tego, jak włosy reagują na poszczególne elementy składu.

Odżywki do włosów bez spłukiwania

Oprócz tradycyjnych odżywek, które zmywa się po kilku minutach, istnieją też odżywki bez spłukiwania. Najczęściej są dostępne w formie sprayu, lub delikatnej mgiełki. Takie produkty charakteryzują się lekkością i delikatnym działaniem. Są one bezpieczne dla cienkich włosów, które są podatne na obciążenia. Plusem korzystania z takiego rodzaju odżywek jest oszczędność czasu i, przede wszystkim, wygoda – aplikacja trwa kilkanaście sekund.

Jeśli jesteś w wiecznym niedoczasie, a chcesz dodatkowo zadbać o swoje włosy, zdecyduj się na odżywkę bez spłukiwania. Wystarczy, że spryskasz suche, lub wilgotne pasma, a odżywka do włosów zadba o ich kondycję, nada im blask i ułatwi rozczesywanie. Dodatkowo, takie odżywki często przygotowują włosy na stylizację i chronią przed działaniem wysokiej temperatury.

Jakich składników szukać w odżywce?

Dobór odżywki do włosów pod kątem składu zależy od rodzaju i kondycji włosów. Niektóre składniki mają działanie zarówno nawilżające, jak i wygładzające, jednak nie u każdego się sprawdzą. Należy uważnie obserwować reakcję swoich włosów na użycie konkretnej odżywki. Jeśli po aplikacji widzisz, że twoje włosy są spuszone, obciążone, płaskie, lub szybko się przetłuszczają – być może winny jest temu skład odżywki, lub nieodpowiedni sposób stosowania.

W odżywkach nawilżających dobrze jest szukać takich składników, jak proteiny mleka, ekstrakt z owsa, aloes, czy drogocenne olejki: macadamia, arganowy, awokado. Te naturalne nawilżacze zapewniają włosom kompleksowe odżywienie i elastyczność.

Odżywki wzmacniające powinny zawierać naturalne ekstrakty, np. z bambusa, czy imbiru. Warto szukać takich kosmetyków, które w swoim składzie będą miały aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim włosy odzyskają siłę i sprężystość.

Włosy farbowane powinny mieć zapewnioną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. W składach odżywek do pasm po zabiegu koloryzacji powinny znaleźć się takie pozycje, jak wyciąg z czarnej borówki, czy z pestek wiśni.

Jak najlepiej stosować odżywkę?

Aplikację odżywki najlepiej zacząć od przeczytania instrukcji użycia. Warto dostosować się do wskazówek, z których najważniejszy jest czas trzymania odżywki na włosach. Nie należy zbytnio przedłużać zalecanej liczby minut, zazwyczaj jest ona zupełnie wystarczająca do tego, żeby kosmetyk zaczął działać.

Istotny w stosowaniu odżywki jest też sposób jej nakładania. Dobrze jest aplikować odżywkę na długości pasm, zaczynając w odległości 2-3 cm od nasady włosów. Jeśli używasz odżywki i szamponu 2w1, możesz nałożyć produkt zarówno na skórę głowy, jak i na włosy.

W przypadku klasycznych odżywek istnieje ryzyko obciążenia, lub podrażnienia skóry głowy, a to może skutkować nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, łupieżem, lub przyklapniętymi kosmykami.

Metoda OMO – hit pielęgnacyjny

Ostatnio bardzo popularna stała się tzw. metoda OMO. Polega ona na zabezpieczeniu włosów przed szkodliwym działaniem szamponu, który jest przeznaczony do oczyszczenia skóry głowy. OMO to po prostu skrót od kolejności użycia kosmetyków – odżywka-mycie-odżywka do włosów.

Założenie metody OMO jest takie, że aplikacja szamponu poprzedzona jest nałożeniem odżywki (którą spłukuje się razem z szamponem). Chroni to pasma przed wysuszeniem i zapewnia dodatkową pielęgnację. Na pierwsze, jak i drugie O można użyć takiej samej odżywki, lub dwóch różnych produktów.

Dobrze, jeśli przy okazji zachowana będzie równowaga PEH. Balans pomiędzy zastosowaniem protein, emolientów i humektantów przynosi rewelacyjne rezultaty.

Zachowanie schematu OMO zapewnia dobrą kondycję włosów. Jak w każdym przypadku, nie należy na siłę stosować takiej metody mycia. Jeśli zauważysz, że twoje włosy są zbyt obciążone podwójną dawką odżywki, spróbuj zmienić produkt, lub technikę pielęgnacji.