Cienie do powiek

Pokazywanie 1 - 36 z 36 przedmiotów

Cienie do powiek

Są niezbędne do wykonania pełnego makijażu oczu. Na co dzień wystarczą 2-3 ulubione kolory utrzymane w podobnej tonacji, którymi podkreślisz i delikatnie wymodelujesz oko. Pierwszy bazowy jest potrzebny do pokrycia całej powieki ruchomej, drugi (ciemniejszy) do podkreślenia zewnętrznego kącika, a trzeci (najjaśniejszy) do rozświetlenia wewnętrznego kącika oka. Z kolei na wieczór wystarczy dodać kreskę eyelinerem i makijaż stanie się bardziej wyrazisty.

Paletki cieni nie tylko dla profesjonalistów

Bardzo wygodnym kosmetykiem jest kolorowa paleta cieni do powiek. Jej główna zaletą jest to, że oferuje gotowe zestawienia kolorów, które dobrze się razem komponują. Na początek warto zaopatrzyć się w niedużą paletkę cieni do powiek (np. zestaw 5-10 kolorów). Do wykonania podstawowego makijażu niezbędne są też pędzle do ich aplikacji i blendowania. Czasem do paletki cieni jest dołączony gotowy aplikator, natomiast klasyczne pędzle będą zdecydowanie wygodniejsze w użyciu.

Prasowane, sypkie, w żelu czy w kremie?

Najpopularniejsze są kolorowe prasowane cienie do powiek. Łatwo je nałożyć, ponieważ rzadko się osypują, dobrze się rozcierają, a gdy przesadzisz z ilością nietrudno usunąć ich nadmiar. Kosmetyki sypkie zwykle są mocniej napigmentowane, dlatego poleca się je do mocniejszego makijażu. Wymagają też użycia dość gęstego i zbitego pędzelka. Kremowe i żelowe są trwałe i można je aplikować palcem, jednak wymaga to wprawy. Nie poleca się ich do cery tłustej, ponieważ mogą się zbierać w załamaniach skóry.

Kolory i wykończenie

Przy wyborze palety cieni do powiek warto kierować się kolorem tęczówki. Rekomenduje się, by dobierać je na zasadzie kontrastu, dzięki czemu oko zostanie ładnie podkreślone. Do niebieskiej tęczówki poleca się kolory szare, granatowe, złote, brzoskwiniowe lub brązowe. Do zielonej świetnie będą wyglądać brązy, róże i fiolety. Do brązowej pasuje większość kolorów. Jeśli chodzi o wykończenie, jest to kwestia indywidualnych preferencji. Jedynie skórze dojrzałej poleca się wybierać kolory matowe, a unikać tych o błyszczącym i perłowym wykończeniu.