Kosmetyki do masażu

Pokazywanie 1 - 5 z 5 przedmiotów

Kosmetyki do kąpieli

Wanna pełna wody, gęsta piana, świece zapachowe, aromatyczna sól do kąpieli… Każdy ma inne sposoby na odpoczynek po ciężkim dniu. Relaksująca kąpiel jest jednym z tych, który pozwala nie tylko się odprężyć i oczyścić umysł, ale także zapewnić ciału intensywną kurację pielęgnacyjną. Kosmetyki do kąpieli w wannie nie bez powodu różnią się od produktów przeznaczonych do stosowania pod prysznicem. Mają bogatsze formuły i gęstszą konsystencję, ponieważ ich głównym zadaniem nie jest mycie i oczyszczanie skóry, lecz jej zmiękczenie i wygładzenie. Często są dedykowane wszystkim typom skóry, ponieważ zawierają delikatne składniki aktywne o uniwersalnym działaniu nawilżającym i odżywczym.

Jaki kosmetyk wybrać?

Bardzo popularne są sole do kąpieli, a w szczególności sól z Morza Martwego. Dzięki zawartości wielu składników mineralnych (m. in. magnezu, wapnia, żelaza, krzemu) delikatnie złuszcza, odżywia, nawilża i regeneruje skórę. Łagodniejszym odpowiednikiem soli jest puder do kąpieli, który ma bardzo drobne ziarenka i szybko się rozpuszcza. Często jest wzbogacony o naturalne olejki (np. arganowy, kokosowy) lub masła (np. shea, kakaowe). Wdzięcznymi produktami są także olejki, które pozostawiają na skórze natłuszczający film ochronny lub klasyczne płyny, mydła i balsamy o kremowej konsystencji.

Czy woda wysusza skórę?

Niestety czasem po myciu skóra jest nieprzyjemnie napięta, sucha, lekko zaczerwieniona i skłonna do podrażnień. Najczęstsze przyczyny jej przesuszenia to:

  • Zbyt gorąca woda – najwyższa zalecana temperatura to 400C.
  • Zbyt długie przebywanie w wodzie – maksymalny zalecany czas to 30 minut. Kiedy skóra zaczyna się charakterystycznie marszczyć to znak, że chroni się przed utratą wilgoci.
  • Niestosowanie żadnych kosmetyków lub wybór nieodpowiednich produktów (np. mycie się kilka razy z rzędu w solach detoksykujących, które mają silne działanie oczyszczające).
  • Twarda woda, która osłabia naturalną barierę lipidową. Jej szkodliwe działanie można złagodzić kosmetykami do kąpieli lub specjalnym zmiękczaczem wody.