Trwałe prostowanie

Pokazywanie 1 - 20 z 20 przedmiotów

Trwałe prostowanie

Wiele osób chcąc uzyskać efekt idealnie prostych, gładkich i lśniących włosów na stałe zaprzyjaźnia się z prostownicą, której używa każdego dnia. Ciągłe oddziaływanie na włosy wysokimi temperaturami może być dla nich jednak szkodliwe i powodować ich kruszenie się oraz osłabienie. Alternatywą dla stosowania prostownicy jest coraz popularniejszy keratynowy zabieg trwałego prostowania włosów. Swoją popularność zdobył w Brazylii,w której mieszkanki tego kraju cieszą się niezwykle gęstymi, ale też puszącymi się włosami. Dzisiaj popularny jest już na całym świecie. Gwarantuje on bowiem długotrwały efekt, lśniące włosy błyszczące jak tafla wody. Zabieg keratynowego prostowania włosów można wykonywać zarówno w domowym zaciszu, jak i w salonie fryzjerskim.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów polega na wtłoczeniu w ich strukturę keratyny uzupełniającej ubytki włosów. Składnik ten jest głównym budulcem włosów, a dostarczany jest do ich struktury za pomocą nośnika białek. Niekiedy jest to zawarty w preparatach formaldehyd.

Na początku fryzjer bardzo dokładnie oczyszcza włosy, aby usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Na wilgotne włosy nakłada on specjalny preparat zawierający keratynę. Przy czym nigdy nie nakłada się go na skórę głowy, bo może to osłabić cebulki włosów i w efekcie spowodować ich wypadanie. Do wtłoczenia we włosy keratyny używa się prostownicy w temperaturze od 200 do 240 stopni Celsjusza. Fryzjer, po ocenie struktury włosów, powinien dobrać odpowiednią temperaturę tak, aby nie spalić włosów.

Preparat z keratyną pozostaje na włosach przez ok. 30 minut. To jednak nie koniec. Po lekkim wysuszeniu włosów fryzjer używa wspomnianej prostownicy prostując jedno pasmo nawet 6 razy. Cały zabieg może trwać od 2 do nawet 6 godzin. Jeśli zabieg keratynowego prostowania włosów przypadnie nam do gustu, to warto wiedzieć, że wykonuje się go średnio co 4 miesiące.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratynowe prostowanie włosów, jeśli jest wykonywane przez wykwalifikowanego fryzjera, a do zabiegu wykorzystywane są profesjonalne preparaty, nie powinno zniszczyć włosów. Warto przy tym zwrócić uwagę nie tylko na to kto i jakimi produktami wykonuje zabieg, ale także na odpowiednią pielęgnację już po zabiegu. Należy używać specjalnych szamponów i odżywek po keratynowym prostowaniu włosów, które mają w swoim składzie właśnie m.in. keratynę, która zapewni nam dodatkową gładkość.
Należy też unikać niektórych rodzajów produktów i konkretnych składników. Chodzi tu w szczególności o produkty oczyszczające, zawierające alkohol czy SLS. Tego typu kosmetyki mogą bardzo wysuszyć włosy.

Preparaty do trwałego prostowania włosów

Warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj preparatu do prostowania włosów. W naszym sklepie Trena.pl oferujemy bardzo szeroki wybór produktów. Klienci mogą wybierać między innymi spośród preparatów do włosów blond, preparatów do włosów ciemnych oraz tych uniwersalnych. Tego typu preparaty do trwałego prostowania włosów prostują włosy nie niszcząc ich struktury. Nadają im też blask i miękkość, a przy tym nawilżają kosmyki oraz eliminują nadmierną objętość. Chronią także fryzurę przed puszeniem się.

Dzięki profesjonalnym preparatom do keratynowego prostowania włosów można uzyskać długotrwały efekt zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w domowym zaciszu. Podstawowym składnikiem tego typu produktu jest keratyna. Keratyna ma za zadanie domknąć łuski włosów oraz wzmocnić ich połysk i sprężystość. Preparaty do trwałego prostowania włosów często nie zawierają w swoim składzie soli, siarczanów oraz parabenów.

Czy keratynowe prostowanie sprawdzi się na każdym rodzaju włosów?

Wśród dobrych kosmetyków do prostowania włosów szczególnie polecane są kremy, płyny, mleczka, balsamy i serum. Świetnie sprawdzą się nawet w przypadku grubych, kręconych i trudnych do ułożenia pasm. Są odporne na wilgoć i dodatkowo pięknie nabłyszczają włosy. W kategorii tej znajdziesz szereg kosmetyków renomowanych firm oferujących produkty odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.
Co zawierają zestawy produktów do trwałego prostowania włosów?

Zestawy do trwałego keratynowego prostowania włosów składają się z kilku produktów. Znajdziemy w nich m.in. szampon przygotowujący włosy do prostowania, kremową maskę keratynową, szampon wygładzający, a także intensywnie nawilżającą odżywkę do włosów, której używa się na zakończenie pielęgnacji.

Skąd pochodzi keratyna w produktach do prostowania włosów?

Keratyna znajdująca się w profesjonalnych produktach do prostowania włosów często pozyskiwana jest z roślin, co przypadnie do gustu szczególnie weganom. Składnik też może być też pozyskiwany z wełny owczej.

Jak dbać o włosy tuż po zabiegu?

Tuż po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy otoczyć je szczególną troską. W ciągu pierwszych 48 godzin nie powinno się myć, stylizować, ani związywać włosów. Warto też unikać wilgoci, dlatego spacery po deszczu zdecydowanie odpadają. Ponadto w ciągu pierwszych dwóch tygodni nie należy ich farbować i prostować prostownicą. Nie można ich także pozostawiać do swobodnego wyschnięcia, a w zamian za to za każdym razem użyć suszarki do włosów.
Jaki efekt gwarantuje keratynowe prostowanie włosów?

Efektem tego zabiegu są idealnie gładkie i lśniące włosy. Tuż po zabiegu wyglądają one jak tafla wody przyciągając spojrzenia i kusząc swoim zdrowym wyglądem.