Bazy i topy do paznokci

Pokazywanie 1 - 11 z 11 przedmiotów

Baza do paznokci

Do wykonania perfekcyjnego manicure nie wystarczy lakier w ulubionym kolorze. Paznokcie muszą być odpowiednio przygotowane i wygładzone, a nierówności zniwelowane. Na płytkach nie może się też znajdować żadna tłusta substancja, kurz czy resztki kosmetyków do pielęgnacji – trzeba je więc odtłuścić. Jednak kiedy przechodzimy do samego malowania podstawę stanowi baza do paznokci.

W zależności od tego czy wykonujemy manicure klasyczny, hybrydowy czy żelowy – produkt musi być odpowiednio dobrany. Baza pod lakier tradycyjny ma zazwyczaj umiarkowanie gęstą, łatwą w aplikacji konsystencję. Jej nakładanie nie wymaga wiele wprawy – ważne tylko, aby pokryć równomiernie całą płytkę. Baza do hybryd czy żeli ma właściwą tej metodzie konsystencję oraz wymaga właściwej dla niej techniki nakładania. Zależnie od przeznaczenia może być rzadka lub gęsta. Do hybryd popularne są produkty z dodatkiem kauczuku, które świetnie sprawdzą się do osłabionych, wymagających płytek. Z kolei jeśli masz problem z trwałością manicure warto na początku użyć primera zwiększającego przyczepność lakieru.

Baza do przedłużania paznokci

Baza do przedłużania paznokci pozwala wydłużyć płytkę zwykle do 1 cm. Należy ją nakładać na specjalnym szablonie, którym umożliwia budowanie dodatkowego wolnego brzegu. Tego typu produkt poza wydłużeniem pozwala także wymodelować płytkę nadając jej ładny, lekko zaokrąglony kształt. Nakładanie bazy do przedłużania paznokci, tak samo jak każdej innej, wymaga wprawy i doświadczenia. Nieodpowiednio zaaplikowana może się nie trzymać lub nadać im nienaturalny kształt. Podobnie jak w przypadku dalszych etapów manicure hybrydowego lub żelowego ważne jest ostrożne manewrowanie przy skórkach. Bardzo praktyczne są także bazy samopoziomujące, które po nałożeniu automatycznie wyrównują nierówności płytki zapewniając jej gładką powierzchnię.

Top do paznokci

Top do paznokci, podobnie jak baza pod lakier, jest niezbędny do wykonania perfekcyjnego manicure. Pełni dwie podstawowe funkcje – po pierwsze, jest utwardzaczem, który zapewnia mu trwałość, a po drugie, stanowi kropkę nad „i” zapewniając mu odpowiednie wykończenie i podkreślając głębię użytego koloru lakieru. Do wyboru jest wiele typów wykończenia topów. Najpopularniejsze są błyszczące topy do paznokci, które nadają im intensywny połysk. Co istotne, topy do hybryd są zwykle bardziej lśniące niż te do klasycznych lakierów. Do manicure z wzorami lub efektami ozdobnymi świetnie sprawdzą się produkty z drobinkami, które jednocześnie utrwalają oraz tworzą perłową lub brokatową poświatę. Topy do hybryd różnicuje się także w zależności od tego czy wymagają przecierania cleanerem (odtłuszczaczem) po ich utwardzeniu w lampie. Zwykle nie różnią trwałością czy efektem końcowym, a jedynie wygodą stosowania.

Jak wybrać top? Oczywiście wszystko zależy od tego jaką stylizację chcesz wykonać. Nawet jeśli szukasz produktów do domowego użytku warto zaopatrzyć się w 2-3 topy z różnym wykończeniem, które pozwolą na tworzenie wielu stylizacji. Bardzo ważne jest także, aby wymieniać preparat na nowy, gdy tylko zauważysz, że stracił termin ważności, zmienił swoją konsystencję lub stał się mniej trwały.