Kredki i eyelinery

Pokazywanie 1 - 45 z 113 przedmiotów

Kreska w makijażu oka

Kreska na powiece to klasyczny element makijażu. Dodaje spojrzeniu wyrazistości i podkreśla oprawę oczu. Podobnie jak szminka do ust, często stanowi kropkę nad „i” w makijażu. Choć najpopularniejsze są kreski w klasycznym, czarnym kolorze, warto eksperymentować z odcieniami kosmetyków. Najlepiej dobierać je do koloru tęczówki na zasadzie kontrastu: do brązowej polecany jest granat i zieleń, do niebieskiej grafit, natomiast do zielonej brąz i fiolet.

Eyeliner w pisaku, żelu czy płynie?

Dla początkujących lub mniej wprawionych w rysowaniu kreski na powiekach najbardziej polecane są eyelinery w pisaku. Pisak jest dość stabilny i łatwiej poprowadzić nim linię na skórze. Eyeliner żelowy zwykle znajduje się w słoiczku i do jego aplikacji potrzebne jest użycie specjalnego pędzelka ze skośnie ściętą końcówką. Jego konsystencja jest zbliżona do żelowej kredki, natomiast pozwala na bardziej precyzyjne ruchy. Z kolei dla najbardziej wprawionych polecany jest eyeliner w płynie, który wyróżnia się największą trwałością na powiece.

Idealna kredka do oczu

Idealna kreska na powiekach kojarzy się głównie z eyelinerem, ale może być równie dobrze wykonana kredką do oczu. Kredka najczęściej ma formę ołówka, więc linia nią stworzona będzie subtelniejsza i bardziej matowa. Dodatkowo łatwo ją rozetrzeć przy pomocy specjalnej gąbeczki lub małego pędzla do cieni, dzięki czemu uzyskasz efekt smokey eyes. Bardzo wygodne są także żelowe kredki do oczu ze względu na miękką końcówkę i mocniejsze nasycenie pigmentami.

Eyeliner czy kredka do oczu?

Wybór produktu do makijażu oczu zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Kredka do oczu daje bardziej naturalny efekt i jest polecana do delikatniejszego makijażu. Może stanowić świetnie uzupełnienie makijażu wykonanego cieniami do powiek lub nawet zastąpić jeden z nich. Linie wykonane eyelinerem są wyraźne i bardziej widoczne, jednak wymagają większej precyzji ruchów. Bardzo ważne jest tu odpowiednie wykończenie kreski, dzięki któremu można uzyskać ponadczasowy efekt kociego oka.